Bilinçaltı Telkin ( subliminal) Cd Nedir? Ne İşe Yarar.
Avni Sevinç ile bilinçaltı temizliği

Gönderen Konu: KOKOLOJİ TESTLERİ  (Okunma sayısı 2188 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lalezar

  • *
  • İleti: 4,903
  • İtibar : +11400/-0
    • Mesajı Paylaş
KOKOLOJİ TESTLERİ
« : 09 Temmuz 2012, 09:45:20 »

                            KOKOLOJİ
 
  Aklın gözleri iki yöne birden bakar. Biri dış dünyaya dönüktür, çevremiz ve insanlar hakkında bilgi toplar. Diğeri içe dönüktür ve içimizin gizli dünyasına bakar. Kendi iç dünyanızı araştırdığınız bu göz, başkalarının ne düşündüğünü anlamaya çalışır ve ileriye bakarak bir gün nasıl bir insan olacağınızı bulmaya çalışır
  Kitaplar, gazeteler ve televizyon insanların dış dünyayı öğrenmeleri ve anlamaları için geliştirilmiştir. Son yıllardaki medya patlaması duygu ve bilgi fazlasına ve insanların günlük olarak hazmedebileceğinden daha çok bilgi yüklenmesine neden oldu. Medyanın çok az bir bölümü iç dünyamızı keşfetmeye ve anlamaya ayrılmış durumda. İç gözümüzü açmak ve bu gözün görüşünü keskinleştirmek için tasarlanmış psikolojik oyunlar bunun bir türüdür Psikoloji bilimi insanlara You are not allowed to view links. Register or Login anlamayı sağlar ama her bilim dalı gibi uzmanlaşmamış kişileri uzak tutacak özel kelime haznesini öğrenebilmek için çok zorlu çalışma ve azim öğrenciler ister. Kokoloji psikoloji bilimi temel alınarak ama eğlenceli ve kolay bir yaklaşımla herkesin anlayabileceği şekilde hazırlanmış bir oyundur.
  size teste başlamadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç nokta:
 
  Aklınıza ilk geleni söyleyin
  Doğru ya da yanlış cevap yoktur. Bu nedenle rahat olun ve aklınıza geleni çekinmeden söyleyin.
 
  Eğer mümkünse başkalarıyla oynayın
  Kokoloji diğer bütün kitaplar gibi tek başınıza da okuyabileceğiniz bir kitaptır. Ama bir başkası ya da bir grupla oynadığınız zaman çok daha eğlenceli ve heyecanlı olacaktır. Diğerleri ile sandığınızdan daha fazla ortak yönünüz olduğunu görebilirsiniz. Belki de farklı dünyalardan gelmiş kadar uyumsuz olduğunuzu göreceksiniz, kim bilir! Bunu keşfetmek içinse tek bir yol var.
 
  Cevapları tahmin etmeye çalışmayın
  Testlerde akıllı olduğunuzu ispatlamaya çalışmak ya da soruların altlarında ne anlam gizli olduğunu tahmin etmeye çalışmak çok doğaldır. Ama bundan ne öğrenebilirisiniz ki?
 
  Kendinize karşı dürüst olun
  Kokoloji sadece bir oyun olabilir ama her iyi oyun gibi eğer izin verirseniz size bir şeyler öğretecektir. Kendinizle ilgili bir hata ya da eksiklik ortaya çıkarsa bunu kabullenmekten korkmayın.
 
  Hazırlıklı olun
  Testlerden bazıları size bir şeyler yazmanızı yada resim çizmenizi söyleyecektir bu nedenle başlamadan önce bir kalem ve kağıt hazırlamanızda fazda var. Tecrübeli kokolojistler bir dahaki oyunu videoya çekmeyi düşünebilir. Gerçek karakterler açığa çıktığında oyuncuların yüzlerindeki beliren ifadeler çok eğlenceli olabilir.
 
  Sırası gelmeyen yerleri okumayın
  Bu tavsiyemiz, polisiye bir romanı okumaya başlamadan önce katilin kim olduğunu öğrenmek için son sayfaya bakanlara.
 
  İnsanların tepkilerini izleyin
  Bu kitaptaki senaryolar verilen açıklamalar kendiniz ve başkaları hakkında daha fazla şey öğrenmek için sadece bir başlangıç noktasıdır. Kimi zaman bir başkasının bir soruya verdiği beklenmeyen cevap, yazılan açıklamadan çok daha öğretici olabilir.
 
  Açık fikirli olun
  Tıpkı hayatta olduğu gibi Kokoloji oynarken de olayları bir perspektif dâhilinde tutmak önemlidir. Tek bir doğru cevap ve tek doğru yorum yoktur. Eğer arkadaşınızla oynuyorsanız, onları keşfetmek fırsatını değerlendirin. Eğer hepimiz aynı şeyi düşünüyor olsaydık dünya hiç eğlenceli bir yer olmazdı. Çeşitlilik hayatın tuzu biberidir.
 
 
 
  Şimdi başlayalım mı oyunumuza arkadaşlar katılım bekliyorum okuyup kendinize saklamayın fikirlerinizi unutmayın biz bir aileyiz          

Linkback: http://www.kisiselgelisimveolumlamalar.com/testler/kokoloji-testleri-t10930.0.html
Türkiye nin en büyük Kişisel Gelişim sayfası için tıkla

You are not allowed to view links. Register or Login


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter
 


Kullanıcıların aradığı sayfalar: