Bilinçaltı Telkin ( subliminal) Cd Nedir? Ne İşe Yarar.
Avni Sevinç ile bilinçaltı temizliği

Gönderen Konu: Nefes Alıp Vermenin de Tekniği Olur Mu?  (Okunma sayısı 2096 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AvniSevinc

 • Yönetici
 • *
 • İleti: 3,437
 • İtibar : +16864/-0
  • Mesajı Paylaş
Nefes Alıp Vermenin de Tekniği Olur Mu?
« : 12 Şubat 2011, 05:31:44 »Nefesinde tekniği olurmu?
 
Nefes teknikleri eğitimleri verdiğim ilk günlerden itibaren bana şıkca sorulan soruladan biride "Nefes almanın da tekniğimi olur?" sorusudur. "Zaten bir şekilde nefes almıyormuyuz?, neyin tekniğinden söz ediyorsunuz? şeklinde sorulara birçok zaman cevap vermek zorunda kalırım.
 
Nefes almanın düşünebildiğimizin çok ötesinde çeşitleri vardır ve biz zaman zaman değişik modellerde nefes aldığımızın çok az farkına varırız. Her bir nefes alış modelinde; alınan oksijenin kapasitesine, kana transfer olma hızına, sinir sistemi üzerinde yarattığı tesirlere göre bir çok sonuçları oluşur. Biz bu sonuçları oluşturan nefes alma modellerini belirli amaçlara uygun olarak meydana getirmeye nefes çalışması ve bu tesirleri ortaya çıkaran özel nefes alma modellerine nefes teknikleri diyoruz.
 
Farkı nefes alışları nelerdir?
 
Çiğerlere alınan nefesin dakikadaki sayısı, hızı, oksijen kapasitesi, nefesi alırken ve verirken bekleme sureleri, nefes tutmaları, burnun sol ve sağ deliklerinden oluşturulan konbinasyon ve çeşitlemeler ve bunların her bir amaç için farklı harmanlanmaları binlerce farklı nefes alma modeli ve buna bağlı olarak binlerce farklı tesir oluştururlar.
 
Yavaş alınan ( dakikada 3 - 4 ) nefesi yavaşça hızlandırmak farklı bir etki, aniden hızlandırmak daha farklı bir etki, hızlandırıp yavaşlatmak çok farklı etkiler oluşturur. Sadece nefesi belirli süre içinde ve belirli hızla çalıştırmanın yüzlerce çeşidi vardır. Her bir süre ve her bir hız derecesi sinir sistem üzerinde farklı bir etkiye sebebiyet verir. Dakikada 120 nefes alıp vermek farklı, 60 nefes alıp vermek farklı, 30 nefes farklı, 20 nefes farklı, 4 nefes farklı, dakikada alınacak bir nefes farklı bir tesir yaratır.
 
Sadece üst solunum yapmak, sadece mide solunumu yapmak, sadece alt solunum ( diyafram ) yapmak farklı sonuçlar hazırlar. Bunların birbirleriyle karışım oranları tamamen farklı tesirler yaratır.
 
Burundan alınıp burundan verilen, burundan alınıp ağızdan verilen, ağızdan alınıp ağızdan verilen, ağızdan alınıp burundan verilen farklı amaçlara hizmet eden nefes çeşitleri vardır.
 
Nefesin yavaş ve sakin alınması ve hızla vakumlanması, verirken yavaş ve sakin verilmesi, ani atakla verilmesi, agresif verilmesi, hızla büyük bir basınçla üflenmesinin her biri farklı tesirler yaratır.
 
Burnun sadece sol deliğinden alıp verilen, sadece sağ deliğinden alıp verilen, bir sağ bir sol deliğinde alıp verilen, sağdan alınıp soldan verilen, soldan alınıp sağdan verilen ve burun delikleri arasında birçok değişik varyasyon içeren nefes teknikleri vardır.
 
Bütün bu farklı modellerin harmanlanmasıyla çok farklı sonuçlar üreten nefes teknikleri oluşturularak fizik, duygu, zihin ve kozmik bedenler üzerinde inanılmaz sonuçlar edilerek belirli amaçlara uygun olarak faydalar sağlanır.


Nefes teknikleri nedir?

Nefes teknikleri, değişik nefes alma modelleri ile otonom sinir sistemi üzerinde farklı tesirler yaratarak düşünce düzeyinde, hormonal düzeyde ve fizik beden düzeylerinde değişime, dönüşüme ve yenilenmeye sebebiyet veren çalışma bütünlüğüdür. Bu etkiyi kullanarak fizik, duygu ve düşünce bedenleriniz üzerinde istediğiniz yönde tetiklemeler yaparak kalp atış hızınızı, tansiyonunuzu, şeker dengenizi ( insülin, adrenalin, trioksit vs.. ) ayarlayabilirsiniz. Başta kanser ve bağışıklık sistemi hastalıları olmak üzere yetersiz solunumun yarattığı bütün rahatsızlıkları ilgili nefes tekniklerini uygulayarak sona erdirebilirsiniz.

Nefes Teknikleri ile vücut ısınızı düşürebilir, artırabilir, dikkat, motivasyon, odaklanma, gevşeme, bırakma, izin verme, topraklanma, oluşturabilirsiniz. Olaylar ve kişiler karşısında kendinizi kontrol edebilir, sinirlerinize hâkim olmayı öğrenebilir, irade kontrolü, duygu kontrolü, ego kontrolü kazanabilirsiniz

Nefes kontrolü ve diyafram kazanımı ile ciğerlerin tamamı ile nefes almayı öğrenebilir, yaşlanmayı geciktirebilir, düzenli nefes döngüsü oluşturarak uzun ve sağlıklı bir yaşama geçebilirsiniz. Nefes teknikleri ile bilinçaltınızı kontrol etmeyi ve boşaltmayı öğrenerek yaşam döngünüzü ve kaderinizi değiştirebilirsiniz.

Nefes teknikleri ile her türlü ruhsal sorunuzu, obsesyonlarınızı, kötü alışkanlıklarınızı, panik atak, anksiyete, depresyon, dikkat dağınıklığı, cinsel isteksizlik, ereksiyon zorluğu, öğrenme zorluğu, imtihan heyecanı, kekemelik, uyku apnesi, horlama, reflü, burun tıkanıklığı ve nefes darlığı gibi birçok rahatsızlığınızı düzeltebilirsiniz. Nefes tekniklerinden duyular dışı algılama, bilinç kotlarını açmak, farkındalık artırımı gibi birçok konuda yararlanabilirsiniz.

Nefesi kullanarak her türlü rahatlama tekniği üzerindeki ( Reiki, Quan yin, Reconnection, manyetik vs.. gibi) enerjiyi artırabilir, Duyular dışı algılarınızı kuvvetlendirebilir ( telepati, kanallık, üst benlik bağlantısı vs.. gibi ) bilinç ve farkındalık seviyenizi yükseltebilirsiniz.

Nefes tekniklerinden; beyazlaşmış saçları tekrar siyahlaştırmaktan tutun, ayak nasırlarını, ameliyat izlerini iyileştirmeye, istediğiniz yerden zayıflamaya, botoks ve detoks etkilerini üzerinizde oluşturmaya varıncaya kadar geniş bir sahada fayda sağlayabilirsiniz.              


Mustafa Kartal

Alıntıdır.

 


Linkback: http://kisiselgelisimveolumlamalar.com/nefes-calismalari/nefes-alip-vermenin-de-teknigi-olur-mu-t776.0.html
Türkiyenin en yeni, en genç, en dinamik ve ennn büyük kişisel gelişim topluluğuyuz.

1.300.000 nüfuslu facebook sayfamızda yer almak sanada mutluluk verecek

Binlerce olumlama cümlesi seni bekliyor.

You are not allowed to view links. Register or Login  

Çevrimdışı Oznur Cam

 • *
 • İleti: 2,011
 • İtibar : +0/-0
  • Mesajı Paylaş
Ynt: Nefes Alıp Vermenin de Tekniği Olur Mu?
« Yanıtla #1 : 07 Mart 2013, 15:45:37 »
nefesin bu kadar etkili olduğunu bilmiyordum gerçkten yüzlerce kere nefes alıp veriyoruz bunu biliyoruz ama ne kadar farkındaydık bunun
şimdi farkediyoruz. bu yazıları okudukça
Paylaşımlar için tşkler:) emeğinize sağlık.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

xx
Nefes Alıp Verme Sanatı

Başlatan Zirveyolu

1 Yanıt
629 Gösterim
Son İleti 07 Mart 2013, 10:00:17
Gönderen: Oznur Cam
xx
RAMTHA NEFES TEKNiĞi...

Başlatan AvniSevinc

0 Yanıt
1235 Gösterim
Son İleti 07 Şubat 2011, 06:52:39
Gönderen: AvniSevinc
xx
ENERJi ARTTIRICI NEFES TEKNiĞi

Başlatan AvniSevinc

1 Yanıt
1739 Gösterim
Son İleti 03 Şubat 2011, 19:51:24
Gönderen: SükürsüzPollyanna
xx
nefes farkındalığı

Başlatan lalezar

1 Yanıt
999 Gösterim
Son İleti 07 Mart 2013, 11:27:34
Gönderen: Oznur Cam
xx
Transformal Nefes...

Başlatan AvniSevinc

0 Yanıt
1544 Gösterim
Son İleti 07 Şubat 2011, 08:01:27
Gönderen: AvniSevinc
 


Kullanıcıların aradığı sayfalar: