Bilinçaltı Telkin ( subliminal) Cd Nedir? Ne İşe Yarar.
Avni Sevinç ile bilinçaltı temizliği

Gönderen Konu: Diyafram nefesine geçmenin dayanılmaz hafifliği  (Okunma sayısı 6238 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AvniSevinc

 • Yönetici
 • *
 • İleti: 3,441
 • İtibar : +16864/-0
  • Mesajı Paylaş
Diyafram nefesine geçmenin dayanılmaz hafifliği
« : 10 Şubat 2011, 19:46:10 »Diyafram nefesine geçişin etkileri ve sonuçları

Gelişi güzel alınan yetersiz nefes alış verişler; kişinin gerçeklikten uzak ve var oluşunun henüz bilincinde olmamasını anlatır. Bizler doğum anında mükemmel çalışan nefes alış verişimizi ilerleyen zamanda bozdukça kendi gerçek doğamızla/ gerçek varlığımızla bütünün bağlantısını kopartırız.
 
Kesik, sık aralıklı, düzensiz ve yetersiz nefes alışlar ayrılık bilincinin yoğunlaşmasıyla değişken, göreceli ve sanal olan her şeyin gerçek gibi algılanmasına sebebiyet verir. Her bir duyusal bağımlılık arzunun, ihtirasın ve maddeye duyulan şehvetin daha da artmasına yol açar. Üstelik içgüdüsel hazların arayışı, içgüdüsel isteğin yerine getirilmesi için kaygı duyulması, hazların göreceliliğin anlaşılmasına izin vermemek acıyı deneyimlemeye mecbur bırakır.  Bu durumda yalancı kişilikler gerçek ben gibi algılanır. Eşyalar ve kişilerle özdeşmeler ve eş tutmalar  başlar. Gerçeklik, zaman, mekan ve evreni algılama tamamen birbirine karışır.
 
Düzensiz ve yetersiz nefes alışverişleri; kişinin bireyselliğini, egosunu ve kendini değersiz kabul etmesinin bilinçliliğidir. Bütünün hissiyatından kopmak, bireyseliğin ortaya çıkmasıyla belirginleşir. Birey, kendini organik olarak evrenden ayrı olduğu zanneder. Acı ya da haz almaya endeksli yaşama arzusu ile bulunduğu durumu koruma arzusu düzensiz ve yetersiz nefes alış verişlerden dolayı ortaya çıkan etkilerdir.
 
Eksik solunum yapan kişi bireyseldir. Sadece kendi durumu ile ilgilidir. Bu durumun oluşturduğu hormonsal salgılamalar sonucunda devamlı korku ve endişe duyumsar. Bütünden kopuk olma; hayata yapışmak, ölüm ve gelecek korkusuyla, sahip olduğu ve sahip olacağı beklentisinde olduğu şeyleri kaybetme kaygısını beraberinde taşır.
 
Eksik nefes alışlarla oluşturamadığı bağlantısızlık yüzünden;ben evrensel değilim, bütünün benden haberi yok, ben yalnızım ve çaresizim anlayışını genişletmeye devam eder. Bazı şeylerden hoşlanmak, bazılarından nefret etmek, bazılarından uzak durmak ve bazılarından kendini korumak iç programı ile varlığını devam ettirmeye çalışır.
 
Sıradan, yüzeysel, kontrolsüz, sığ ve yetersiz nefes alıp vermenin yarattığı, ya da bu bilinç seviyesinin mecbur bıraktığı sahiplenmelerin sonucu olarak sıkışıp kaldığı dualistik düşüncenin ve bunun yarattığı tesirlerin içinden çıkıp akamamaktadır. Bu yüzden sevgi- nefret, acı-haz, ölüm-yaşam gibi dualistik algılamalar içinde, otomatizmal davranışlar sergiler.
 
Bireyin bütünle oluışması gereken temasının odak noktası nefesidir. İyileşme ancak genişlettiği bakış açısı, farkındalık ve bilinç seviyeşi oluşması karşılığında otomatik oluşan kontrollü ve kapsamlı nefes alışlara geçmekle mümkündür. Ya da nefesini kontrol altına alarak yüksek bir nefes performansına ulaştığı anda bütünle bağlantıya geçer, Bütünü hissettiği oranda yalnızlığı ve çaresizliği, yaşamsal zorluğu ve acı algılaması azalır.
 
Acıyı deneyimleyen kişi sadece kendine değil, diğerlerine de acı trasfer eder. Çünkü acımızı başkasına taşıma eğilimimiz vardır. Kişisel acı hissiyatı, toplumsal bir problem haline gelir. Kişisel egolar, toplumun egosu olarak ortaya çıkar. Kişinin hoşuna gidenlerya da gitmeyenler, acı ve hazzın taşınılabilir nitelikte olmasından dolayı nefes ve düşüncesini kontrol edemeyen kişileri etkileyerek toplumu benzer bir anlayışa çekebilirler   
 
Diyafram nefesine geçmeye başlayan kişi, etkileşme sürecinde düşünce biçimini değiştirip acı deneyimi ihtiyacından özgürleşmeden önce, düşüncelerini toplum bilinci etkileşmesinden uzaklaştırılması ve çıkmaz sokaklarda dolaştırmadan tekrar eve getirmesi gerekmektedir.
 
Kapsamlı diyafram nefeslerinin psikomatik etkileri birlik bilincini oluşturmaya başladığında, düşünceler dış dünyanın karmaşasından geri döndürülmeye ve teker teker analiz edilmeye başlanır. Kişi bu dönemde önce kendi varlığını ve var oluşu sorgular. Ortaya çıkan neden?, niçin?, nasıl? sorularına, dinlerin ve felsefelerin içinden kendi gerçekliğine ait cevapları arar. İlgi ve yaşam alanını bir süre için bilinçli olarak daraltır. Rehberlik alma ihtiyacı hisseder.
 
Toplumsal stres, bireylerin farklı nefes alışların sonucu olan bilinç seviyelerinin psikolojik şaşkınlığından oluşan fikir ayrılığıdır. Toplumsal stres; henüz düzgün nefes alamayan, ayrılık bilincini ve mutsuzluğu deneyimlemek zorunda olan herkesin acılarının kaynağıdır.   
 
Bu durumda kimse kendi egosunu dengelemek için hazırlıklı değildir. Ama herkes diğerlerinin egosunu geri çekmesini ister. Nefes teknikleri genel anlamda, insanın bu eksikliğini gidermesi ve bütünleşme ihtiyacının karşılanması için hazır bir reçetedir. Diyaframdan alınan bütünsel nefesler düşünceyi sessizliğe ve sakinliğe getireceğinden kişiye çabuk bir şekilde acılarının kaynağını hissettirir. Acılarının, sahiplenme ve beklentilerinin karşılığı olarak ortaya çıktığını buldurur.
 
Dışsal sorunlar tamamen içsel zorlukların uzantısıdır. Bütünden kopukluk cehalet olarak ortaya çıkar. Kişi kendini ifade etmek istediğinde cehaletini sergiler ve sorunları üzerine çeker. Bu egonun kendini ifade etmeye başlamasıdır. Kişi, diğerlerinin aynalamasıyla çalışan kendi egosunun taleplerini diğerlerinin kabul etmesini isterken, diğerlerinin taleplerine karşı tamamen ilgisizdir. Bu durumda kişilik çatışması olur. Bu durum; ailede, toplumda ve her ortamda mutsuzluğu doğurur.
 
Diyafram nefesinin yaratacağı kesin sonuçlardan bir tanesi de zarar vermeme erdemidir. Diyafram nefeslerinin Tymus bezini uyarması ve etkisini artırması sonucu olarak, süreç içinde kendiliğinden ortaya çıkan zarar vermeme duygusu, egonun kontrol edilmesi anlamında toplumla olan kişilik çatışmasını ve sürtüşmeyi bitirmeye yöneliktir.
 
Zararsızlık hissiyatı kişiyi daha az bilinçli varlıklarla beslenmeye yöneltir ve genellikle kendiliğinden vejetaryen beslenmeye geçilir. Etle beslenmeyi durdurmak; hayvanın kaba titreşiminden, hayvan doğasının yarışan, saldıran ve savaşan etkileşmesinden arınmayı getirir. Aykırı ve uyumsuz varlık yapısının uyumlu ve dengeli hale gelmesiyle medyumsal algılamalar artar, kişi ortak bilince bir seviyeden bağlanmaya başlar.
 
Diyaframdan alınan bütünsel nefesle oluşan bütünü algılamanın verdiği zararsızlık hissiyatlı doğruluk bilinçliliğini çağırır. Doğru ve dürüstlüğün eyleme geçme oranı zararsızlık anlayışının kuvvetine bağlıdır. Esas olan zararsızlıktır. Bu seviyede zarar veren doğru, yalana eşdeğerdir. Kişi, erdemli olup olmadığına karar vermeden önce kendi hal ve davranışlarının sonuçlarını görmeli, buna göre hareket ederek samimiyeti bırakmamalı ve kendini aldatmamalıdır. Diğerlerinin duygularının incinmesine ya da yaralanmasına yol açan doğrunun, mutlak doğru olmadığını anlamalıdır.
 
Nefes tekniklerinin oluşturacağı süreçte kişi, yeni anlayışlarını eyleme geçerebildiği oranda hızlanır. Aradığı şeyin zıttı olarak kalırsa başarıya ulaşmada zorlanır. Amaç kendi doğamız ve yaşamda aradığımız doğa arasında bir denge kurmaktır. Nefes alıyor olmanın farkındalığı, içinde bulunduğumuz büyük nefesle birleşmek ve ona uyum sağlamakla ilgilidir. Ortak nabzı hissetmek ve ona uyum sağlamakla ilgilidir. Kişi evrensel farkındalığını genişlettiği oranda hürriyetini bilinçli olarak kısıtlar. Sahip olduğu güçlerin yaratacağı sonuçları iyi bildiğinden genellikle eylemsizliği şeçer. Hiçbir şeye etki vermeden, olmakta olanın en mükemmel şekilde gerçekleştiğinin farkındalığıyla nötr bir duruş sergiler. Bu bakış açısı, uyanıklığı ve tüm yanları algılamayı işaret eder. Bu gidiş durgun ve pasif bir hareket değil hızlı ve aktif bir ilerlemedir.              


Linkback: http://www.kisiselgelisimveolumlamalar.com/nefes-calismalari/diyafram-nefesine-gecmenin-dayanilmaz-hafifligi-t749.0.html
Türkiyenin en yeni, en genç, en dinamik ve ennn büyük kişisel gelişim topluluğuyuz.

1.300.000 nüfuslu facebook sayfamızda yer almak sanada mutluluk verecek

Binlerce olumlama cümlesi seni bekliyor.

You are not allowed to view links. Register or Login  

Çevrimdışı Oznur Cam

 • *
 • İleti: 2,011
 • İtibar : +0/-0
  • Mesajı Paylaş
Ynt: Diyafram nefesine geçmenin dayanılmaz hafifliği
« Yanıtla #1 : 07 Mart 2013, 17:07:20 »
bu formdaki nefesle ilgili yazıları okuyarak daaha çok bilgi sahibi oldum.bunun için tşkler. Farkındalığım bir kat daha arttı.önceden bilinçsiz bi şekildenefes alıp veriordum.Şimdi artık teknikleri yaşam alanları bize nasıl faydası olduğu ile ilgili bilgilere de sahibim.O yüzden sizlere tşk ediyorum ve paylaşımlarınız gerçkten çok güzel
:)

Çevrimdışı kamkat55

 • *
 • İleti: 2
 • İtibar : +0/-0
  • Mesajı Paylaş
Ynt: Diyafram nefesine geçmenin dayanılmaz hafifliği
« Yanıtla #2 : 30 Ocak 2015, 22:01:26 »
Bilgi için teşekkür ederim


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

xx
Diyafram Nefesi ile Stres Yönetimi ...

Başlatan AvniSevinc

0 Yanıt
1376 Gösterim
Son İleti 03 Şubat 2011, 10:02:15
Gönderen: AvniSevinc
xx
Diyafram nefesini ne zaman unuturuz

Başlatan AvniSevinc

1 Yanıt
2479 Gösterim
Son İleti 07 Mart 2013, 15:57:04
Gönderen: Oznur Cam
 


Kullanıcıların aradığı sayfalar: