Bilinçaltı Telkin ( subliminal) Cd Nedir? Ne İşe Yarar.
Avni Sevinç ile bilinçaltı temizliği

Gönderen Konu: Hayattan Öğrenilecek 20 Önemli Ders  (Okunma sayısı 1156 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lalezar

  • *
  • İleti: 4,903
  • İtibar : +11400/-0
    • Mesajı Paylaş
Hayattan Öğrenilecek 20 Önemli Ders
« : 05 Temmuz 2012, 20:59:36 »

                     


 Andrew Galasetti imzasıyla internette yayınlanan bu yazı “Keşke bunları önceden bilseydim” diyeceğiniz konularda önerilerde bulunuyor.
 
 1. Fırsatları siz yaratmalı ve kovalamalısınız:
 
 Fırsatlar çok nadiren kendisini aramayan birilerinin kapısını çalar. Fırsatları siz yaratmalı ve kendiniz aramalısınız. İnisiyatifi ele alıp işleri sizin yürütmeniz ve kapıları sizin açtırmanız gerekecektir.
 
 2. You are not allowed to view links. Register or Login size sadece daha fazla olumsuzluk getirir:
 
 You are not allowed to view links. Register or Login düşüncelere odaklandığınızda bütün görüp göreceğiniz nimet olumsuzluğun kendisi olacaktır. Hayatta olumlu şeyleri aramazsanız, olumlu şeyler başınıza gelse bile siz onun sadece You are not allowed to view links. Register or Login yanlarını görebiliyor olabilirsiniz.
 
 3. Bulunduğunuz konum, sizin neler yapabileceğinizi belirlemez:
 
 Evsiz biri de olsanız, konaklarda da yaşasanız, zengin veya fakir de olsanız veya hatta üniversiteden tam notla mezun da olsanız veya sınıfta kalmış olsanız bile; bunların gelecekte bir etkisi yoktur. Bu görüş açısını destekleyecek çok fazla sayıda başarı öyküsü vardır. Eğer azminiz ve yeteniğiniz varsa ulaşamayacağınız nokta yoktur. Kendi sınırlarınızı ve ufkunuzu siz kendiniz tayin edersiniz.
 
 4. Başkalarına yardımcı olamıyorsanız, kendinize de faydanız yoktur:
 
 Sadece başkaları için kapıyı tutmak veya buna benzer basit bir jest bile olsa sizin hayatınızda mucizeler yaratır. Hem kendinizi harika hissedecek hem de yaptığınız iyilik hayat yolunda bir şekilde size geri dönecektir, siz farketseniz de farketmeseniz de... Başkalarına yardım etmiyorsanız, onlar da size yardım etmeyeceklerdir ve aslında yardım etmeleri de gerekmiyor demektir.
 
 5. Kişisel tutkunuzu takip edin, para da sizi takip edecektir:
 
 Tutkunuz varsa ve işinizi yaparken keyif alıyorsanız ben buna "iş" demem. O işte yeni bir şeyler yaratmak için odaklanın ve daha fazla tutkuyla davranırsanız eninde sonunda para size gelecektir. Eğer sadece paraya odaklanırsanız, para size gelmeyecektir çünkü siz sadece miktara odaklanmışsınız demektir, kaliteye değil.
 
 6. Kendinizden keyif alın:
 
 Mümkün olduğunca hoşça vakit geçirin, herşeyi ciddiye almayın. Endişelerinizi kenara itin ve keyifli şeyleri yakınınıza çekin.
 
 7. Eğer kolay olsaydı herkes yapardı:
 
 İşte bu yüzden "çabucak zengin olma" reçetelerinin hiçbiri işe yaramaz. Eğer bu kadar kolayı ve çabuk yoldan zengin olmam mümkün olsa o zaman herkes milyoner olurdu. Para kazanmak ve size verilen görevi başarmak sıkı çalışmayı gerektirir ama harcadığınız çabaların karşılığını en sonunda alırsınız.
 
 8. Planlı olmak iyidir ama spontan olmak da iyidir:
 
 İş hayatında ve özel hayatta geleceği planlamak önemlidir ama bu planı çabucak değiştirebilecek durumda olmak da önemlidir. Bazen çeşitli insanlar ve olaylar planlarınızla sizin aranıza girecektir, işte o yüzden yeri gelince planlarınızı değiştirmeniz veya iptal etmeniz gerekecektir. Arada bir spontan olun, o zaman hayat çok daha ilginçleşecektir.
 
 9. Pek çok yeteneğiniz var:
 
 Yetenekli bir atlet veya müzisyen olabilirsiniz ama belki de sizin bilmediğiniz on tane daha yeteneiğiniz olabilir. İnsanlar iyi yapabildikleri bir şey bulunca genellikle ona odaklanırlar ve daha başka hangi alanlarda yetenekleri olabileceğini düşünmezler.
 
 10. Ödül almaksızın sıkı çalışmayın:
 
 Eğer hayat yolunda kendinize iyi davranmıyorsanız, rüyalarınız gerçekleştirmek için sıkı çalışmanın anlamı nedir? Büyük veya küçük başardığınız her zorluğun uygun bir ödlü olmalıdır, bir günlük tatil veya bir dilim kek gibi...
 
 11. Para You are not allowed to view links. Register or Login getirmez:
 
 Dediğim gibi, peşinde koştuğunuz asıl amaç para olmamalı ama para kazandığınız zaman bir şeyleri başarmış olduğunuzu bilirsiniz. Bunu bilmek de güzel bir histir ve size You are not allowed to view links. Register or Login verir çünkü kendi istediklerinizi yapacak daha fazla zaman ve özgürlük kazandığınızı da bilirsiniz.
 
 12. Başka birinin başına her zaman daha kötüsü gelmiştir:
 
 Bazen kötü bir gün geçirmişsinizdir ama kötümserliğe kapılmadan önce durun ve düşünün, her gün sizden daha kötü bir gün geçirmiş milyonlarca insan var şu dünyada.
 
 13. Başkalarına ihtiyacınız var:
 
 Elinizden geldiğince dost kazanın, arkadaş edinin. Ve asla köprüleri yakmayın. Başarı için başka insanlara ihtiyacınız olacaktır.
 
 14. Açık fikirli olmak, daha fazla bilgi edinmenin anahtarıdır:
 
 Dünya hakkında daha fazla şey öğrenmek için açık fikirli olmanız gerekir. Herşeye bir şans verin.
 
 15. You are not allowed to view links. Register or Loginsızlık çok iyidir:
 
 You are not allowed to view links. Register or Loginya giden en önemli adım değilse bile en önemli adımlardan biri You are not allowed to view links. Register or Loginsızlıktır. En azından bir kere You are not allowed to view links. Register or Loginsızlığa uğramanız şarttır ama bir kaç defa You are not allowed to view links. Register or Loginsızlığa uğrarsanız daha iyidir. Başka türlü öğrenmeniz mümkün olmayan bir sürü şeyi You are not allowed to view links. Register or Loginsızlıklarınızdan öğrenirsiniz. Ve bir gün nihayet You are not allowed to view links. Register or Loginya ulaştığınızda bunun değerini daha iyi anlayacaksınız.
 
 16. Pek çok insan gerçekten iyidir:
 
 Bu gerçeği çok yakınlarda farkettim. Pek çok insan iyidir ama bunu yabancılara pek göstermezler. Siz onları tanıdıkça ve onlar da sizi tanıdıkça muhtemelen ne kadar iyi insanlar olduklarını göreceksiniz.
 
 17. Sözler ve düşünceler herşeyi kontrol eder:
 
 Söylediğiniz veya düşündüğünüz şeyler eninde sonunda gerçekleşir. You are not allowed to view links. Register or Loginsız olacağınızı söylerseniz You are not allowed to view links. Register or Loginsız olursunuz çünkü bunun gerçekleşmesi için nasıl olsa bir yol bulacaksınız demektir. You are not allowed to view links. Register or Loginlı olacağınızı söylerseniz de aynı şey olur, bunu gerçekleştirmek için nasıl olsa bir yol bulursunuz.
 
 18. Bakış açınızı gerçekliğin ta kendisidir:
 
 Bir olayı veya durumu nasıl görüyorsanız, o da öyle var olur. Bir şeyi trajik veya You are not allowed to view links. Register or Login olarak görüyorsanız, onun sizin için anlamı odur. Eğer bir şeyi heyecan verici ve olumlu olarak görüyorsanız, o zaman onun sizin için anlamı da öyle olacaktır.
 
 19. İlham ve You are not allowed to view links. Register or Login her yerdedir:
 
 Nerede olduğunuzun hiç önemi yok, orada mutlaka size ilham vercek veya sizi motive edecek bir şeyler vardır. Çok uzaktaki bir ülkede savaşa girmiş ve kendidinizi korkunç şartlar bulmuş olabilirsiniz ama gene de orada sizi hayatta tutacak ve daha iyi bir şeyler için çabalamanızı sağlayacak bir şeyler olacaktır. Size düşense o sebebi görüp tanımak ve asla kaybetmemektir.
 
 20. Dünyayı değiştirebilirsiniz:
 
 Her bir insanın doğrudan veya dolaylı olarak dünyayı değiştirebilme gücü vardır. Kendi hayatınızı değiştirdiğinizde doğrudan veya dolaylı olarak dünyayı da değiştirmiş olursunuz. Kendi hayatınızı veya etrafınızdaki insanların hayatını değiştirdiğinizde dünyayı değiştirmişsiniz demektir. Yaptığınız küçük şeylerin dünyada büyük etkileri olabilir.
 
 Alıntı.                     


Linkback: http://www.kisiselgelisimveolumlamalar.com/gelistiren-ve-dusunduren-makaleler/hayattan-ogrenilecek-20-onemli-ders-t6355.0.html
Türkiye nin en büyük Kişisel Gelişim sayfası için tıkla

You are not allowed to view links. Register or Login


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

xx
İnce bir ders ( Gençler için çok önemli )

Başlatan lalezar

0 Yanıt
215 Gösterim
Son İleti 16 Temmuz 2012, 18:05:24
Gönderen: lalezar
xx
Hayattan ne öğrendim?

Başlatan lalezar

0 Yanıt
206 Gösterim
Son İleti 16 Temmuz 2012, 18:06:26
Gönderen: lalezar
xx
Hayattan kopmayacaksın!

Başlatan lalezar

0 Yanıt
168 Gösterim
Son İleti 17 Temmuz 2012, 21:04:17
Gönderen: lalezar
xx
Hayattan Beklentin Nedir ?

Başlatan lalezar

0 Yanıt
205 Gösterim
Son İleti 16 Temmuz 2012, 17:59:26
Gönderen: lalezar
xx
Kadınlar hayattan en çok neyi ister...

Başlatan lalezar

0 Yanıt
312 Gösterim
Son İleti 04 Temmuz 2012, 18:33:27
Gönderen: lalezar
 


Kullanıcıların aradığı sayfalar: