Bilinçaltı Telkin ( subliminal) Cd Nedir? Ne İşe Yarar.
Avni Sevinç ile bilinçaltı temizliği

Gönderen Konu: En iyi 20 Spiritüel Film  (Okunma sayısı 4255 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Zirveyolu

  • Editör
  • *
  • İleti: 59
  • İtibar : +0/-0
    • Mesajı Paylaş
En iyi 20 Spiritüel Film
« : 28 Şubat 2013, 14:11:09 »

1) Interstate 60 (Otoyol 60)

Yön: Bob Gale
Oyn: James Mardsen, Gary Oldman, Christopher Lloyd, Amy Smart

Konu: Neal, herkesin hayatta ne yapmak isteyeceğini öğrenmeye çalıştığı bir çağ olan 23 yaşına girmektedir. Doğum günü partisinde yaşamı hakkında bir cevap almayı diler. Babasının kendisine hediye olarak aldığı arabayı görmek için dışarı çıktığı anda başına bir su kovası düşer ve bilinçsiz bir şekilde yere yığılır. Hastanede uyandığında Neal, hayatı ile ilgili soruların cevaplarını keşfetmeye götürecek olan yolculuğuna başlar.
Neden?: Aşağıda sayılan tüm diğer filmlerin toplamından daha fazla mesaj ve enerji
içeren, her sahnesi ayrı bir güzellik taşıyan ve izleyiciye bol bol “muhteşemmm" dedirten, Kryon'un “Yuvaya Yolculuk”u tadında enfes bir film. Bu alandaki en iyi film.

2) Run Lola Run (Koş Lola Koş)

Yön: Tom Tykwer
Oyn: Franka Potente, Moritz Bleibtrue

Konu: Birbirlerine büyük bir tutkuyla aşık olan Lola ve Manni Berlin'de yaşayan iki genç sevgilidir. Bir çete için bazı işler yapan Manni, metroda giderken içinde yüksek miktarda para olan çantayı kaybeder. Parayı bulmak ve çetenin patronuna vermek için sadece 20 dakikası vardır. Bu süre içinde parayı bulamazsa hayatını kaybedecektir. Hemen Lola'ya telefon eder ve durumunu anlatır. Böylece Lola parayı bir şekilde bulmak için koşmaya başlar...
Neden?: Hayatımızdaki en ufak farklı seçimin bile tüm akışı nasıl değiştirdiğini
ve kendini, evrenin doğal akışına bırakmanın gücünü anlatan harika bir film.

3) Star Wars Serisi
Yön: George Lucas
Oyn: Mark Hamill, Harrison Ford, Alec Guiness

Konu: Uzun zaman önce, çok çok uzaklarda bir galakside… diye başlayan efsanevi seri sonradan Darth Vadder adını alacak olan Anakin Skywalker’ın destansı hikayesidir. Luke Skywalker, Obi Van Kenobi, Prenses Leila, Han Solo, R2D2 ve diğerleri… Tüm bu kahramanlar ve daha fazlası bu seri sayesinde hayatımıza girmiştir. İzlemeyen kaldı mı? diye sormayı gerektirir.
Neden?: “Güç seninle olsun” size neyi çağrıştırıyor? Ya da “ona karanlık, aydınlığa göre daha yoğunlaşmış” gibi replikler. Hele de bu repliklerin spiritüel bilgilerin henüz doğru düzgün ortalarda olmadığı 1977 yılında izleyicilerle buluşmasına ne dersiniz? Aydınlık ve karanlık tarafları halen en iyi anlatan filmdir ayrıca.

4) Matrix Serisi
Yön: Larry ve Andy Wachowski.
Oyn: Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie Ann-Moss

Konu: Thomas Anderson bilgisayar programcısı ve sıkı bir hackerdır. Thomas'ın sanal ortamdaki adı Neo'dur. Neo, adını duyduğu ''MATRIX''in ne olduğunu öğrenmeyi çok istemektedir. Neo amacına ulaşmaya çalışırken Morpheus ve Trinity ile tanışır. Onlardan yaşadığı dünyanın sanal olduğunu ve gerçek dünyayı yapay zeka sahibi robotların yönettiğini öğrenir. Morpheus, Neo'nun kurtarıcı olduğuna inanmaktadır ve Neo'yu buna inandırarak onu eğitir. Artık Neo, Morpheus ve Trinity için yapılacak tek şey dünyayı kurtarmak için savaşmaktır...
Neden?: İçinde o kadar çok mesaj, o kadar çok gönderme, o kadar çok referans noktası var ki… Hangisini sayalım? Birçokları için bu dünyanın görüneninden ötesi düşündürmesi bile yeterli.

5) Thin Red Line (İnce Kırmızı Hat)

Yön: Terence Mallick
Oyn: Sean Penn, Jim Caviezel, Nick Nolte

Konu: Bir grup Amerikan askeri Japonların elinde olan "2 10" kod adlı zor bir tepeyi ele geçirmeye çalışırlar. Bu operasyon sırasında elimizde yaklaşık bir düzine Amerikan askeri vardır. Malick kamerasını bu askerler üzerinde dingin hareketlerle gezdiriyor, bize ne düşündüklerini gösteriyor ve savaşın anlamsızlığını şiirsel ama vahşi görüntülerle önümüze seriyor.

Neden?: Korku’yu tanımak istiyor musunuz? Korku’nun insanları
cennet gibi bir yerde bile birbirlerini nasıl öldürmeye götürdüğünü görmek istiyor musunuz? Savaşmanın anlamsızlığının kalın çizgilerle altı çizilerek vurgulandığı bu filmi izleyin. Şiirsel anlatımı ile son derece çarpıcı bir film.


6) Legend of Bagger Vence (Efsanenin Dönüşü)

Yön: Robert Redford
Oyn: Matt Damon, Charlize Theron, Will Smith

Konu: Birinci Dünya Savaşı kahramanlarından Rannulph Junuh (Matt Damon) yeni bir golf sahasının açılış töreninde yapılacak olan 36 delik turnuvasına davet edilir. Oyunu eskisi gibi oynayamayacak kadar paslanmış olduğunu farkedince hayatına ansızın giriveren Bagger Vance'den (Will Smith) yardım ister.
Neden?: "Evrenle uyum" ve "akışına bırakmak". Bu filmin temel mesajı bu. Ama öyle nefis
anlatılmış ki... Özellikle Will Smith'in oynadığı ruhsal rehber rolüne bayılacaksınız.

7) Pay It Forward (İyilik Yap, İyilik Bul)

Yön: Mimi Leder
Oyn: Kevin Spacey, Helen Hunt, Haley Joel Osment
Konu: Sadece hayal kurun. Üç kişiye gerçekten yardımı dokunan bir iyilik yapıyorsunuz ve ondan bunu size ödememesini istiyorsunuz ve bu yeni üç kişi de diğer yeni üç kişiye iyilik yapıyor ve bu şekilde evrensel bir iyilik ve nezaket akımı başlıyor. İmkansız mı? Trevor McKinney aksini iddia ediyor.

Neden?: Birbirine yardım etmek, hem de hiçbir karşılık beklemeden... 9 yaşında bir çocuğun tek başına birçok insanın yaşantısını nasıl değiştirdiğinin öyküsü. Yüzünüzde ve kalbinizde koca bir gülümseme ile izleyeceksiniz.

8) Serendipity

Yön: Peter Chelsom
Oyn: Kate Beckinsale, John Cusack
Konu: Günümüzden on yıl önce karlı bir Noel... Alışveriş tüm hızıyla sürmekte... Bir mağazada aynı eldiveni almak için hamle yapan Jonathan (John Cusack) ve Sara (Kate Beckinsale) bir anda kendilerini “Serendipity” adlı bir restoranda karşılıklı yemek yerken bulurlar. Her ikisinin de sevgilisi vardır. Fakat Jonathan Sara’ya aşık olduğunu düşünerek ondan telefon numarasını ister. Hayatın mistik güçlerce şekillendiğine inanan Sara, her ne kadar numarayı bir kağıda yazmış olsa da, kağıdın rüzgarda uçmasını bir uyarı işareti olarak kabul eder. Güzel bir gecenin ardından ayrılma vakti gelir. Sara küçük bir oyun hazırlar: dergi satın almak için kullanacağı bir beş dolarlık banknotun üzerine Jonathan’ın ve bir sahafa satacağı Marquez kitabının ilk sayfasına da kendi telefonunu yazar. Geriye kaderin bu numaraları karşılarına çıkarmayı ummaktan başka birşey kalmadığını düşünmektedir...
Neden?: Kader, şans, tesadüfler (!) ve aşk. İzleyebileceğiniz en spiritüel romantik komedi filmi.

9) Life is Beatiful (Hayat Güzeldir)

Yön: Roberto Benigni
Oyn: Roberto Benigni, Nicoletta Braschi, Giustino Durano, Sergio Bini Bustric
Konu: Arka planda Yahudi soykırımı olan film, kendine has çocuksu cazibesiyle bir kadının kalbini çalmaya çalışan ve sonunda başaran, Yahudi garson Guido'nun hayatını anlatıyor. Filmde, fakir bir garson olan Guido, zengin ve güçlü İtalyan bir aielenin kızına tutulur ve onu etkilemek için bin bir türlü hokkabazlığa başvurur. Sonunda isteğine ulaşır. Evlenir ve bir erkek çocuk sahibi olurlar. Bu arada Almanya tüm Avrupa'yı ele geçirmek üzeredir. Toplama kampına atılan Guido, ailesini kurtarmak için kendilerini çevreleyen şiddeti reddeder ve tüm bu olanlar oyunmuş gibi davranır.

Neden?: Dünyaya gülümseyerek bakan bir adamın sımsıcak öyküsü. En zor zamanlarda bile gülümseyerek yaşama bakması, oğlunun hayatını kurtarıyor. Yaşama gülümseyerek bakanların filmi. Adı bile sımsıcacık.

10) Butterfly Effect (Kelebek Etkisi)

Yön: Eric Bress, Mackye Gruber
Oyn: Ashton Kutcher, Amy Smart

Konu: Evan Treborn 20 yaşında ve çoğu genç gibi hayatında büyük duygusal boşluklara sahip olan bir üniversite öğrencisidir. Ama o, yedi yaşından beri hayatının önemli anlarını bir unutkanlık kara deliğinde kaybetmiş ve o üzücü geçmişinin büyük kısmını hatırlamamaktadır. Evan bir gün, çocukluğunun en zor ve kötü dönemlerinde, psikoloğunun tavsiyesiyle yazdığı günlükleri bulur; ne var ki, bu günlükleri okurken genç adam geçmişe dönebildiğini ve bugünkü aklıyla o günleri yaşayabildiğini fark eder. Bu arada çocukluk aşkı Kayleigh'nin hâlâ kendisini sevdiğini öğrenen genç adam, geçmişe dönüp kötü günlerini düzeltmeye ve en önemlisi çocukluk aşkını mutlu olduğu bir dünyada yaşatmaya karar verir. Ama Evan ne zaman geçmişe dönüp bir şeyleri değiştirse, yaptıklarının bugün için umulmadık ve feci sonuçlar doğurduğunu görür.
Neden?: Geçmişinizde “keşke”leriniz oldu mu hiç? Peki bu “keşke”leri değiştirilebilme olanağınız olsaydı eğer şimdikinden daha iyi bir hayat mı bekliyor olurdu sizi? Belki film, senaryosu gereği biraz karamsar bir yapıda olabilir. Ama en ufak bir seçimin bile tüm hayatımızı nasıl değiştirebileceğini ve tüm bunlara rağmen aslında “her şeyin aslında olması gerektiği gibi olduğu” mesajını veren çok güzel bir film.11) Bruce Almighty (Aman Tanrım)
Yön: Tom Shadyac
Oyn: Jim Carrey, Morgan Freeman

Konu: Bir çok seveni olmasına ve güzel kız arkadaşına rağmen TV muhabiri Bruce Nolan, hayatın ona karşı adil olmadığına inanmaktadır. Hayatında geçirdiği en kötü günün ardından, Bruce kızgınlıkla Tanrı'yı hayatını mahvetmekle ve evreni iyi yönetememekle suçlar. Bunun üzerine Tanrı yanıt verir ve daha iyisini yapıp yapamayacağını görmek için tüm güçlerini Bruce'a bağışlar.

Neden?: “Tanrı’nın işi de zordur be birader” diye zaman zaman geyikler yaparız hani. İşte o geyiğin filmi. İçinde çok güzel mesajlar var, ama tabii gişe filmi olduğu için mesajdan çok Carrey’in aktörlüğü önplanda. Ama yine de çok güzel bir film.

12) Powder (Pudra)

Yön: Viktor Savla
Oyn: Mary Steenburgen, Jeff Goldblum, Sean Patrick Flanery
Konu: Gizemli güçleri olan albino genç “Powder”ın hikayesi.

Neden?: Sadece geyiğin vurulduğu sahne için bile izlemek yeter. Yerde acı içinde kıvranan geyiğe “Powder” yaklaşır ve sevgiyle dokunur; sonra… Özellikle filmin sonuna dikkat!13) What Dreams May Come (Aşkın Gücü)
Yön: Vincent Ward
Oyn: Robin Williams, Cuba Godding Jr, Jessica Brooks Grant

Konu: Çocuk doktoru Chris Nielsen (Robin Williams), bir trafik kazasında hayatını kaybeder. Gözlerini açtığında, kendini bir anda hayallerinde yarattığı cennette bulur. Bu yeni dünyaya alışabilmesi için melek Albert (Cuba Gooding Jr.) şekilden şekle girerek Chris'e yardımcı olur. Bu arada geride bıraktığı eşi Annie (Annabella Sciorra), Chris'i bir türlü unutamaz. Kederinden ne yapacağını bilemeyen Annie, eşinin cennette kendisini beklediğine inanır. Bu inanç Annie'nin içine o kadar yerleşir ki, dul kadın birgün intihar eder. Tüm dileği, hayatta her şeyden çok sevdiği Chris ile cennette buluşmaktır. Ancak Annie, cennet yerine cehenneme gider. Durumu öğrenen Chris, hemen harekete geçer ve cehennemin yolunu tutar...
Neden?: Filmin Türkçe adı “Aşkın Gücü” ve film dolu dolu aşkın gücünü anlatırken, bu dünyada başlayıp öte alemlere uzanan bir eşruh hikayesini bizlere harika görüntüler eşliğinde izlettiriyor. Sadece muhteşem görselliği için bile izlenir.

14) The Princess and The Warrior (Prenses ve Savaşçı)

Yön: Tom Tykwer
Oyn: Franka Potente, Benno Fürmann, Melchior Beslon

Konu: Bodo adlı bir adam Sissi adlı bir kadının hayatını kurtarır. Sissi bir akıl hastanesinde çalışan bir hemşiredir ve zamanı geriye döndürme yeteneğine sahiptir

Neden?: Almanlardan alışılmadık bir eşruh öyküsü. Eşruhunu bulmak hikayeleri genelde hep romantik anlatılır. Bu filmde ise Prenses, bir akıl hastanesinde çalışan bir hemşire, savaşçı ise eski bir asker. Bir kamyon prensese çarpıyor ve ilk defa orada karşılaşıyorlar. Sonrası ise Prenses'in Savaşçı'ya dediği gibi "Rüyamda seninle birlikte olduğumu gördüm. Daha önce kardeştik, sonra baba oğul ve karı koca; şimdi de buradayız". Temposu çok hızlı olmayan ama rahatlıkla izlenen çok güzel bir film.

15) Das Experiment (Deney)

Yön: Oliver Hirschbiegel
Oyn: Moritz Bleibtrue

Konu: İnsanların hapishane koşullarında ne gibi değişimler gösterdiğini araştırmak için bir deney yapılmaya karar verilir. Buna göre 20 kişi para karşılığında deneye katılmayı kabul eder. Bir laboratuvarın, hücrelerinden gardiyanlarına kadar hapishaneye çevrilmesiyle deney başlar.
Deneklerin davranışların gözlemlemek için her tarafa kameralar yerleştirilir. Başlangıçta açıklanan kurallara göre gardiyanlar kimseye şiddet uygulamayacak ve isteyen istediği zaman deneyi bırakıp gidebilecektir. Fakat zamanla işler çığrından çıkmaya ve kimsenin tahmin etmedği olaylar yaşanmaya başlar.
Neden?: Bu filmi izleyenler "ne işi var bu kadar sert bir filmin burada" diyebilirler. Gerçekten sert ama bir o kadar da nefis bir film. Rollerimize kendimizi ne kadar kolay kaptırabildiğimizi ve "aslımızı" nasıl kolayca unutabildiğimizi yüzümüze vuran bir film.

16) Frequency (Frekans)

Yön: Gregory Hoblit
Oyn: Dennis Quaid, Jim Caviezel

Konu: Başarılı bir polis olan John Sullivan (Jim Caviezel), eski telsiziyle 30 yıl öncesinden bazı frekanslar alabildiğini farkeder. Konu üzerinde biraz yoğunlaşınca bu frekansın yıllar önce bir yangında hayatını kaybeden babasına ait olduğunu görür. Önceleri babasıyla eski günleri konuşan John, zaman geçtikçe babasının ölmesini engelleyebileceğini anlar. Ne var ki, bu yaptığı bir şekilde tarihin akışını değiştirecek ve o yıllarda üstüste cinayetler işleyen bir seri katilin yakalanmasını engelleyecektir. Bunu farkeden baba oğul, telsiz konuşmaları ile bunu engellemek için zorlu bir mücadeleye girerler.
Neden?: Bu çok olumlu mesajlar veren bir film değildir. Ama "Kader"i ve seçimlerin
kaderi nasıl değiştirdiğini anlatan çok beğendiğim bir filmdir.


17) Discovery of Heaven (Cennetin Keşfi)

Yön: Jaroen Krabbe
Oyn: Stephen Fry, Greg Wise, Flora Monthgomery

Konu: Film, insanın özgür seçimleriyle semavi güçlerin mücadelesini konu alıyor. Max ve Omo iyi iki arkadaştır. İkisi de Ada’ya aşık olurlar. Bu arada melekler dünyası da boş durmamakta ve Tanrı’nın verdiği görevi yerine getirmek için Dünya’ya müdahele etmeye çalışmaktadırlar.
Neden?: Hollanda yapımı bir film. Bazı noktalarda acaip uçuk ve absürd, ama ruhsal kontratlar ve misyonlar olayını çok güzel anlatıyor. Hele sonunda Hz. Muhammed'in Mirac'ını anımsatan bir sahne koymuşlar ki sinema tarihinde sanırım ilk.18) Little Buddha (Küçük Buda)
Yön: Bernardo Bertulucci
Oyn: Keanu Reeves

Konu: Lama Norbu (Ruocheng Ying), Budistlerin ruhani liderlerinin ölmesi üzerine, reernkarnasyon sonucu Buddha'nın ruhunun bir çocuğa geçeceğini düşünüyor. Hindistan'dan bir kız çocuğu, Seattle'dan Amerikalı küçük Jesse (Alex Wiesendanger) ve Katmandu'dan bir çocuğu alıp kutsal Butan şehrine gidiyorlar. Burada gerçek Küçük Buddha'nın kim olduğu anlaşılacak. Bu arada, daha sonra Buddha olacak Siddharta'nın (Keanu Reeves), yüzyıllar önceki hikayesi de, günümüzde anlatılan hikayeyle paralel olarak anlatılıyor. Umursamazlıktan gerçek aydınlanlanmaya uzanan bir yolculuk.

Neden?: Adı üzerinde Buda'nın yaşam öyküsü üzerinden yola çıkan bir film. Filmlerini sıkıcı bulduğum Bernardo Bertulucci'nin en severek izlediğim filmi. Buddha'yı Keanu Reeves oynuyor.19) Groundhog Day (Bugün Aslında Dündü)

Yön: Harold Ramis
Oyn: Bill Murray, Andie MacDowell

Konu: Amerika'da geleneksel 2 Şubat Groundhog Günü için hazırlıklar tüm hızıyla sürmektedir. Televizyonda spikerlik yapan Phil Connors, şenliği izleyicilere duyurmakla görevlidir. Şenlik için hazırlıkların yapıldığı bir sabah uyandığında bir önceki günü yaşadığını anlar.
Neden?:Eğer hatalarımızı fark etmezsek, onları tekrar eder dururuz. Çok keyifli filmin ana mesajı bu.

20) Sliding Doors (Rastlantının Böylesi)
Yön: Peter Howitt
Oyn: Gwyneth Paltrow, John Hannah

Konu: Film, ” zaman ve zamana bağlı olarak değişen “ aşk ” kavramını iki ayrı kişilikte yaşayan Helen’in gözünden anlatıyor. Helen önce işten atılır, sonra da metroyu kaçırır ve bu olayla hayatının akışı değişir.
Neden?: Hayatımızın akışı belki de sadece bir metro kapısının açılış kapanışına bağlı. Öyle mi, değil mi? Yanıtı bu filmde saklı.

Linkback: http://www.kisiselgelisimveolumlamalar.com/film-konulari/en-iyi-20-spirituel-film-t465840.0.html


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

xx
19. Ankara Uluslararası Film Festivali, Ulusal Uzun Film Yarışmasında Yarışacak Filmler Belli Oldu

Başlatan Gercekci

0 Yanıt
328 Gösterim
Son İleti 16 Ağustos 2012, 12:11:41
Gönderen: Gercekci
xx
Scary Movie 2 (Korkunç Bir Film 2) Film Resmi

Başlatan Gercekci

0 Yanıt
387 Gösterim
Son İleti 17 Ağustos 2012, 18:41:53
Gönderen: Gercekci
xx
Scary Movie (Korkunç Bir Film) Film Resmi

Başlatan Gercekci

0 Yanıt
373 Gösterim
Son İleti 17 Ağustos 2012, 19:11:55
Gönderen: Gercekci
xx
2 Süper Film Birden (İki Süper Film Birden) Film Resmi

Başlatan Gercekci

0 Yanıt
192 Gösterim
Son İleti 17 Ağustos 2012, 20:02:52
Gönderen: Gercekci
xx
İlk Aşk (İlk Aşk) Film Resmi

Başlatan Gercekci

0 Yanıt
342 Gösterim
Son İleti 16 Ağustos 2012, 12:33:05
Gönderen: Gercekci
 


Kullanıcıların aradığı sayfalar: