Bilinçaltı Telkin ( subliminal) Cd Nedir? Ne İşe Yarar.
Avni Sevinç ile bilinçaltı temizliği

Gönderen Konu: konsantrasyon sanatı  (Okunma sayısı 1594 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gercekci

  • *
  • İleti: 2,753
  • İtibar : +177/-0
    • Mesajı Paylaş
konsantrasyon sanatı
« : 18 Temmuz 2012, 14:02:44 »

                            You are not allowed to view links. Register or Login SANATI
 
 
 İster tarih veya biyoloji çalışın, ister satranç veya You are not allowed to view links. Register or Login
 oynayın; yaptığınız işe You are not allowed to view links. Register or Login olabilmek ve dikkat dağıtan
 şeylerden uzak durabilmek bir sanattır.
 Hepimizin farklı farklı You are not allowed to view links. Register or Login olabildiği durumlar vardır.
 Şöyle zamanın nasıl geçtiğini anlamadığınız ve kendinizi
 kaybettiğiniz hoşlandığınız olayları bir düşünün; bir sportif
 faaliyette bulunmak, bir müzik aleti çalmak, sevdiğiniz bir
 oyunu oynamak gibi faaliyetler veya
 TAM BİR You are not allowed to view links. Register or Login içinde olduğunuzu düşündüğünüz diğer durumlar.
 
 Peki diğer zamanlarda ne oluyor?
 Zihniniz bir şeyden diğerine kayıyor
 Endişeler zihninizi dağıtıyor.Dış etkenler farkında olmadan sizi ilgilendiğiniz olaydan kopartıyorİlgilendiğiniz olay veya konu size sıkıcı ve zor gelmeye başlıyor.
 Unutmayın,
 You are not allowed to view links. Register or Login SİZİN kontrolünüz altındadır ve bu bölüm konsantrasyonunuzu geliştirebilmeniz için gerekli olan bilgileri içermektedir.
 
 EN ÖNEMLİ FAKTÖR MOTİVASYON
 Konsantrasyonunuzu etkileyen hayati ve en önemli faktör motivasyondur. You are not allowed to view links. Register or Login bir şeyi yapmak için iyi ve gerçekçi bir nedeniniz olduğuna inanmanızla ilgilidir.
 Örneğin ertesi günü sabah saat 08:30’da önemli bir iş görüşmesine veya mülakata gitmek için akşam erken yatabilirsiniz. Ancak ertesi gün bir tatil günüyse, gece geç saate kadar tıka basa atıştırabilir, televizyon izleyebilir ve erken yatmayabilirsiniz. Tabi şüphesiz bunun
 sonucu olarak ertesi günü maksimum performansta bir zihne de sahip olmazsınız. Bu sonuç tamamen motivasyonla ilgilidir.
 You are not allowed to view links. Register or Login
 ile ilgili bu makaleyi NEDEN okuduğunuzu bir kağıda yazmanız tam bu etapta sizin için iyi bir You are not allowed to view links. Register or Login egzersizi olabilir.
 
 SİZİN motivasyonunuzun kaynağı nedir? Daha iyi You are not allowed to view links. Register or Login olmanın size sağlayacağı olası avantajlar nelerdir?
 Sağlam bir nedeniniz veya amacınız yoksa konsantrasyona neden ihtiyacınız olsun ki?
 You are not allowed to view links. Register or Login ETKİLEYEN ÖNEMLİ FAKTÖRLER
 Su Kaybı
 Vücuttaki diğer organlardan farklı olarak, beynin büyük bir kısmını (yaklaşık tahminen %90’ını) su oluşturmaktadır. Vücuttaki su eksikliği kişide
 baş ağrısı, yorgunluk ve çabuk sinirlenme gibi sonuçlara neden olmaktadır. Bu sonuçlardan her biri sizden konsantrasyonunuzu çalan, alıp götüren olaylardır.
 
 Toksinler (vücudunuzdaki zararlı maddeler)
 
 Herhangi bir işle uğraşırken neler atıştırdığınız konsantrasyonunuzu etkileyen en önemli faktördür. Yediğimiz hafif hazır yemek ve çerezlerde en çok kullanılan 12 tehlikeli katkı maddesini içeren “kirli düzine” diye bir liste vardır. Bunlardan iki tanesi en çok dikkat etmemiz gereken maddelerdir. Çünkü bu iki tehlikeli madde her türlü gevrekte, gazlı içecekte, sakızda ve yediğimiz birçok şekerlemede
 mevcuttur.
 1-) Mono Sodyum Glutamate (MSG)
 çeşni ve tat artırıcı dünyada
 1950’lerde kullanılmaya başlamıştır. Bu madde hemen hemen her türlü tuzlandırılmış çerezde, hazır yemeklerde, hazır çorbalarda, bisküvilerde, soslarda, et suyu veya et suyu bulyonlarında, konserve ton balıklarında, donmuş hazır yiyeceklerde mevcuttur. Şeker pekmezi fermantasyonundan elde edilmesinden dolayı bu katkı maddesi You are not allowed to view links. Register or Login, You are not allowed to view links. Register or Login, egzema, barsak rahatsızlığı, kalp çarpıntısı, dalgınlık,
 unutkanlık, çabuk sinirlenme, rahatsızlık ve dikkatsizlik gibi durumlara sebep olur.
 
 2-) Aspartame
 suni tatlandırıcı şekerden yaklaşık 200 kat daha tatlıdır. Aspartame diyet içecekler, kalorisi düşük yiyecek veya diyet tatlılar, sakızlar, pasta ve şekerlemeler dahil tam
 9000 yiyecek ürününde kullanılmaktadır. Bu madde de baş ağrısı, heyecan, çabuk sinirlenme, You are not allowed to view links. Register or Login, uykusuzluk, yorgunluk, You are not allowed to view links. Register or Login, hazımsızlık ve çeşitli alerjik
 reaksiyonlar gibi çeşitli şikayetlere sebep olmaktadır. Ayrıca bu maddenin beyin tümörü oluşmasına etkisiyle ilgili ön bulgular mevcuttur.
 
 KONSANTRASYONU ARTIRAN YİYECEKLER
 Konsantrasyonu artırmanın bir yolu da probleme daha geniş
 bir açıyla yaklaşmaktır. You are not allowed to view links. Register or Login kaynaklı nedenleri yok
 tamamen yok ettikten sonra diğer fiziksel boyutlara da göz
 atmak gerekir.
 Dinlenin ve Enerji Şarj Edin – uykusuzluk ve açlık
 konsantrasyonu yok eder; problem az beslenme ve az uyku
 ise, iyice dinlenin ve bir kase salata yiyin. Karbonhidratları Azaltın - bazı insanlar çok fazla rafine edilmiş karbonhidrat tükettiği zaman uykulu bir duruma girer. Eğer karbonhidratlara karşı hassassanız, öğle yemeğinde ekmeği azaltın ve biraz fazla protein ve sebze tüketin.Doğal Tatlıları Kullanın – rafine şeker başlangıçta size enerji verse de, bir süre sonra çoğu insanı You are not allowed to view links. Register or Login ve fiziksel olarak uyuşuk bir duruma sokar. Gün içinde enerjiye ihtiyacınız varsa, çikolatalı bir gofret yerine bir portakal, elma veya muz yemenizi tavsiye ederiz.
 
 B Vitaminleri Alın
 – thiamine (bir B vitamini) seviyenizi artırarak konsantrasyonunuzu sağlamak istiyorsanız, buğday ekmeği, fındık, ceviz, fındık, fasulye, bezelye, süt, yağsız et,
 yeşil yapraklı sebzeler, avakado, karnabahar ve ıspanak gibi yiyecekler yemelisiniz.
 
 Demir Oranına Dikkat
 – demir eksikliğinin sebep olduğu anemi, beyne kanın dolayısıyla oksijenin az gelmesi nedeniyle hafıza ve konsantrasyonu etkilemektedir. Demir kaplarda
 pişirilmiş et, deniz ürünleri, brokoli gibi yiyecekler yiyin. Doktor tavsiyesi ile demir içeren vitaminler de kullanabilirsiniz.
 
 OMEGA 3 + E
 – Bebek ve çocuk uzmanı Profesör Robert Winston’un yaptığı bir araştırma, balıkyağının özellikle disleksi (öğrenme bozukluğu), You are not allowed to view links. Register or Login ve iletişim zorluğu çeken
 
 çocuklar üzerinde olağanüstü etkileri olduğunu ortaya çıkardı.
 
 You are not allowed to view links. Register or Login VE MÜZİK
 Şimdi gelelim enteresan bir konuya. TV’de, CD veya kaset çalarınızda dinlediğiniz sözlü bir müzik
 SÖZ içerdiği için daha çok beynin SOL LOP’unu uyarmaktadır. Konuşma, kelimeler ve sözlerle ilgilenen ve hoşlanan beynin bu kısmıdır. Ancak sözler beynin renkli ve eğlenceli
 
 SAĞ LOP
 ’unu uyarmamaktadır. Sağ lop ritmi ve müziği (özellikle de bazı özel sözsüz müzik ve ritimleri) seven taraftır.
 
 
 
 
 Bahsedeceğim, beynin her iki lopunu birlikte ve dengeli kullanmayı sağlayan, özel müzikleri ve ritimleri sevmeseniz de, bundan böyle müziğe, konsantrasyonu sağlayan bir araç olarak bakmanızı istiyorum.
 KONSANTRASYONU ARTIRAN ÖZEL MÜZİKLER ve RİTİMLER
 
 HAREKET VE ENERJİ
 İnsan vücudu dinamik bir enerji akımıyla doludur. Özellikle öğrenme tarzları kinestetik olan kişilerin You are not allowed to view links. Register or Login olmakta zorlandıkları görülmektedir. Bu tip insanların öğrenme sırasında hareket etmeleri ve öğrendiklerini hareketlerle uygulamaları gerekmektedir.
 Beynin Enerji Noktalarına Dokunmak
 Nasıl Yapacaksınız:
 Baş parmağınızla ve işaret parmağınızla bir ‘C” harfi oluşturun ve her iki parmağınızı hemen köprücük kemiğinin altındaki göğüs kemiklerinizin iki tarafının üzerine koyun. Parmaklarınızla nazikçe göğsünüzün her iki kısmını yavaş yavaş 20 veya 30 saniye ovun. Bu ovma sırasında diğer eliniz göbeğinizin üzerinde dursun.
 
 Neye Yarar
 : sakin düşünme, okuduğunuz satırları takip edebilme, göz hareketlerini kontrol edebilme yeteneklerinizi geliştirir ve enerji seviyenizi yükseltir.
 
 Yatay 8’ler Yapmak
 Nasıl Yapacaksınız:
 Bir elinizi yüzünüzün önünde ileriye doğru tam karşıya uzatın ve baş parmağınız yukarıyı gösterecek şekilde açık tutarak elinizi yumruk yapın. Gözleriniz baş parmağınızı dikkatle takip ederken, yavaş yavaş her bir yuvarlağı elinizin başlangıç noktasına göre iki ayrı tarafta olacak şekilde yavaş yavaş yatay bir sekiz oluşturun. Bu hareketi iki veya üç kere tekrarlayın. Daha sonra aynı hareketi diğer kolunuzla ve elinizle yapın.
 
 Neye Yarar:
 okuma, You are not allowed to view links. Register or Login, yazma, el ve göz koordinasyonu yeteneklerinizi geliştirir.
 
 Düşünme Noktalarını Hareketlendirmek
 Nasıl Yapacaksınız:
 baş ve işaret parmağınızla nazikçe dairler çizerek başınızı ovunuz. Bu ovma işine kulaklarınızın dış kısmından başlayarak başınızın tepe noktasına kadar yavaş yavaş ilerleyiniz. Daha sonra ovma işine alnınızın iki tarafından tepeye doğru da yapınız. Bu uygulamayı iki veya üç kere tekrarlayınız.
 
 Neye Yarar:
 heceleme, kendi kendinin farkında olma, kısa-süreli hafıza gelişimi, dikkatli dinleyebilme ve soyut düşünebilme yeteneklerinizi geliştirir.
 
 Çapraz Eğilme
 Nasıl Yapacaksınız:
 Ayakta durun. Önce yavaşça eğilerek sol elinizle sağ dizinize dokunun ve doğrulun, sonra sağ elinizle sol dizinize dokunun ve doğrulun. Bu hareketi 10 veya 15 kere tekrarlayın.
 
 Neye Yarar:
 okuma, yazma, dinleme, hafıza ve koordinasyon yeteneklerinizi geliştirir. Bu You are not allowed to view links. Register or Loginbeyninizin her iki lopunu aynı anda aktif hale getirir.
 
 You are not allowed to view links. Register or Login İÇİN ZİHİNSEL STRATEJİLER
 “Gitme, Buraya Gel” Stratejisi
 Bu stratejiyi mutlaka uygulamalısınız. Düşüncelerinizin ilgilendiğiniz konudan başka bir
 noktaya kaydığını hissettiğiniz anda, “Bir dakika, hiçbir yere gitme, buraya gel” deyin kendi kendinize.
 Örneğin tam ders çalışırken aklınıza aldığınız başka bir not veya bir ödev, kız veya erkek arkadaşınız, veya karnınızın biraz aç olduğu veya bir şeyler atıştırma gibi düşünceler gelebilir. Böyle bir durumda hemen kendi kendinize, “hiçbir yere gitme, buraya gel” deyin. Ve
 hemen ilgilenmeniz gereken konuyu düşünerek, konuyla ilgili kendi kendinize birkaç soru sorun ve bunları cevaplamaya çalışın. Konuyla ilgili en son bölümün kısa bir özetini düşünün.Veya konunun ana başlıklarını şöyle bir hatırlamaya çalışın ve elinizden geldiğince dikkatinizi ilgilendiğiniz konuya toplamaya çalışın.Dikkatinizi dağıtan konudan uzaklaşmak için kesinlikle o konuyu düşünmemeyi düşünmeyin. Çünkü bu durum gittikçe daha çok dikkatinizin dağılmasına sebep olur. Bir şeyi düşünmemeye çalışmak, onun daha çok düşünülmesine sebep olur. “Şimdi fil düşünmeyeceğim” diye bir düşünün bakalım ne olacak. Şüphesiz hemen aklınıza bir fil
 gelecektir. Unutmayın, “fil düşünmemeliyim” diye düşünmek aklınıza filin gelmesini sağlamaktan başka bir işe yaramaz.
 Problemleri ve Dikkat Dağıtan Şeyleri Düşünme Zamanı
 Araştırmalar, endişeleri ve problemleri için özel bir zaman ayıran
 insanların dört hafta içinde daha önceki durumlarına göre endişeleri için yüzde 35 daha az düşündüklerini göstermektedir.
 1.
 Konsantrasyonunuzu bozan ve sık sık aklınıza gelen konuları
 düşünmek için kendinize özel bir zaman ayırın.
 
 2.
 Dikkatinizi dağıtan bir konunun farkına vardığınızda, bu konuyu
 düşünmek için özel bir zamanınız olduğunu kendinize hatırlatın.
 
 3.
 Dikkatiniz dağıldığında ayrıca “bir dakika, hiçbir yere gitme, buraya gel” deme stratejinizi de kullanın.
 
 4.
 Konsantrasyonunuzu bozan ve sık sık aklınıza gelen konuları düşünmek için ayırdığınız özel zamanı mutlaka bu iş için kullanın.
 Ayrıca özel olarak ayırdığınız zamanda düşünmek üzere, zihninizi dağıtan şeyleri not alın. Bu amaç için özel bir not defteri tutun. Not aldığınız konuları bu amaçla ayırdığınız özel zamanda mutlaka düşünün. Giderek zaman içinde bu konuların azaldığını fark edeceksiniz.
 
 ENERJİ SEVİYENİZİ YÜKSELTİN
 Enerji seviyenizin ne zaman zirvede, ne zaman en aşağılarda olduğunu tespit edin. Deneme yanılma yoluyla günün hangi zamanlarında enerji seviyenizin yüksek olduğunu ve kolayca
 You are not allowed to view links. Register or Login olduğunuzu, ne zamanlar enerji seviyenizin düşük olduğunu ve You are not allowed to view links. Register or Login olmakta zorlandığınızı belirlemeye çalışın. Zorlandığınız konuları enerji seviyenizin yüksek olduğu anlara kaydırmak iyi bir stratejidir. Bunun yanında kolayınıza gelen konuları düşük enerji
 seviyeli zamanlarınıza kaydırın. Çoğu öğrenci zorlandığı konuları genellikle en sona bırakmaktadır. Günün geç saatlerine
 kalan bu konular doğal olarak yorulmuş olan öğrencinin enerji seviyesinin en düşük olduğu anlara rastlamaktadır. Bu uygulama yanlış bir stratejidir. Zor konular yüksek enerjili zamanlarda çalışılmalıdır. Sadece bu strateji bile konsantrasyonunuzun artması için yeterlidir.
 You are not allowed to view links. Register or Login İÇİN NEFES ALMAK
 Yoğunlaşmanız gereken bir konuya başlayacağınız zaman, daha önceden You are not allowed to view links. Register or Login olmakta zorlanmadığınız bir anı aklınıza getirin. Kendinizin yine böyle bir anda olduğunu düşünün.
 Ayrıca başlangıçta nefes almaya odaklanmak ve derin derin nefes almak bedenin dinlenmesini, zihnin ise enerji dolmasını sağlar. Derin derin nefes almak You are not allowed to view links. Register or Login ve beden senkronizasyonunu sağlar ve sizi stresten uzak tutar.
 1.
 Rahat bir konumda olun.
 
 2.
 Yavaş yavaş (mümkünse burnunuzla) nefes alın. Sırayla önce göğsünüzün alt kısmını, sonra orta ve üst kısmını aldığınız nefesle doldurun. Yavaş yavaş nefes aldığınızdan emin olun. Bu süreç yaklaşık 8 – 10 saniye olsun.
 
 3. You are not allowed to view links. Register or Login olduğunuz bir anınızı düşünerek nefesinizi içinizde bir veya iki saniye tutun.
 4.
 Sonra rahat ve sakin bir şekilde nefesinizi verin.
 
 5.
 Birkaç saniye durun ve aynı derin nefes alıp verme işlemini tekrar edin.
 
 6.
 Bu işlemi yaparken başınızın döndüğünü hissederseniz nefes alıp vermeyi çok yoğun yapıyorsunuz demektir. Bu gibi durumlarda yavaşlayın.
 
 7.
 Aynı zamanda kendinizin ılık ve sakin bir You are not allowed to view links. Register or Loginkenarında olduğunu düşünün. Veya dalgaların üzerinde batmadığınızı ve nefes alıp, verdiğinizde dalgaların üzerinde nazik bir şekilde yükselip indiğinizi hayal edin.
 Bu egzersizin amacı sizi stresten uzak tutmaktır. Stresli olduğumuz durumlarda beynin bazı kısımları aktif olmadığı için daha az zeki oluruz. Bu egzersizi her çalışma öncesi yapın.
 
 Melik Duyar     


Linkback: http://www.kisiselgelisimveolumlamalar.com/ders-calisma-konsantrasyon-basari-subliminal-telkin-cd/konsantrasyon-sanati-t15122.0.html
Türkiye nin en büyük Kişisel Gelişim sayfası için tıkla

You are not allowed to view links. Register or Login

Çevrimdışı Oznur Cam

  • *
  • İleti: 2,011
  • İtibar : +0/-0
    • Mesajı Paylaş
Ynt: konsantrasyon sanatı
« Yanıtla #1 : 11 Mart 2013, 17:42:16 »
melik duyar evet bu adamı tanııyorum.gerçkten yararlı çalışmaları var.konstrast-yonla iligli bi problemim yok ama nedir ne değildir diye bilgi almak adına formu okudum.
gerçkten yararlı faydalı bilgiler.
Paylaşım için tşkler emeğinize sağlık


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

xx
Konsantrasyon Için Bazi Temel Tavsiyeler

Başlatan Forumdelisi

1 Yanıt
1784 Gösterim
Son İleti 11 Mart 2013, 17:15:05
Gönderen: Oznur Cam
xx
Konsantrasyon İçin Bazı Temel Tavsiyeler

Başlatan Gercekci

1 Yanıt
1714 Gösterim
Son İleti 11 Mart 2013, 17:24:56
Gönderen: Oznur Cam
xx
Ders Çalışma - Konsantrasyon - Başarı Doğa Sesleri Fon mp3

Başlatan AvniSevinc

5 Yanıt
8642 Gösterim
Son İleti 13 Eylül 2013, 10:50:30
Gönderen: Oznur Cam
xx
Ders Çalışma - Konsantrasyon - Başarı Klasik muzik Fon mp3

Başlatan AvniSevinc

4 Yanıt
19277 Gösterim
Son İleti 15 Ekim 2016, 18:37:06
Gönderen: Nur Özdemir
xx
Ders Çalışma - Konsantrasyon - Başarı night music Fon Telkin mp3

Başlatan AvniSevinc

6 Yanıt
9899 Gösterim
Son İleti 13 Eylül 2013, 11:03:59
Gönderen: Oznur Cam
 


Kullanıcıların aradığı sayfalar: