Bilinçaltı Telkin ( subliminal) Cd Nedir? Ne İşe Yarar.
Avni Sevinç ile bilinçaltı temizliği

Gönderen Konu: NE OLDUĞUNUZU DÜŞÜNÜYORSANIZ OSUNUZ  (Okunma sayısı 2582 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı maviş sevinç

 • Yönetici
 • *
 • İleti: 1,162
 • İtibar : +4863/-0
  • Mesajı Paylaş
NE OLDUĞUNUZU DÜŞÜNÜYORSANIZ OSUNUZ
« : 30 Mayıs 2012, 09:42:16 »

NE OLDUĞUNUZU DÜŞÜNÜYORSANIZ OSUNUZ
     
Çevrenize bakın. Bazı insanlara “Hey dostum” biçiminde yaklaşırken bazılarına saygılı biçimde “evet efendim” şeklinde yaklaşıldığını gözleyeceksiniz. İzleyin. Göreceksiniz ki bazı insanlar güven, bağlılık ve hayranlık uyandırırken, bazıları uyandırmaz. Daha yakından bakarsanız, en çok saygı duyulan kişilerin en başarılı kişiler olduğunu da görürsünüz.

Bunun açıklaması nedir? Tek kelimeyle açıklanabilir bu: Düşünme.
     
Böyle olmasını sağlayan düşünmedir. Diğer insanlar bizde, biz kendimizde ne görüyorsak onu görür. Hangi yaklaşım biçimine layık olduğumuzu düşünüyorsak insanlar o yaklaşımı gösterir. Böyle olmasını sağlayan düşünmedir. Kendini aşağılık, işe yaramaz biri olarak gören kişi gerçek yetenekleri ne olursa olsun aşağılık, işe yaramaz birisidir. Çünkü düşünme, davranışları düzenler. Kişi kendisini aşağılık biri olarak görüyorsa bu şekilde davranır ve hiçbir cila, maske veya blöf bu temel duyguyu uzun süre saklayamaz. Kendini önemli görmeyen kişi önemli biri değildir.

Kendinize ne kadar çok saygı duyarsanız başkaları da size o kadar çok saygı duyar. Bu ilkeyi test edin. Düşkün bir insana fazla saygı duyar mısınız? Tabii ki hayır! Neden? Çünkü bu zavallı adam kendine saygı duymamaktadır da ondan. Kendine saygısı olmadığından daha da ahlaksızlaşmaktadır.
Önemli görünmek-önemli olduğunuzu düşünmenize yardımcı olur. Kural: Unutmayın, görünümünüz “konuşur”. Sizin hakkınızda olumlu şeyler söylüyor olduğundan emin olun. Evinizi nasıl bir insan olmak istiyorsanız o şekilde göründüğünüzden emin olmadan asla terk etmeyin.

Kendinize amirlerinizin, arkadaşlarınızın gözüyle bakın. Temiz, düzenli, tertipli olmanın bedeli çok azdır. Sloganı bütünüyle alın ve şu şekilde yorumlayın: Doğru giyinin. Karşılığını her zaman alırsınız. Unutmayın: Önemli görünün çünkü bu önemli olduğunuzu düşnmenize yardımcı olur.

Giyinmeyi cesaretinizi arttırmak, güven duygusu yaratmak için bir araç olarak kullanın. Eski bir felsefe profesörüm, dönem sonu sınavlarına son dakika hazırlıkları için öğrencilere şu öğüdü verirdi: “Bu önemli sınav için iyi giyinin. Yeni bir kravat alın. Elbisenizi ütüleyin. Ayakkabılarınızı boyayın. Zeki görünün çünkü bu zekice düşünmenize yardımcı olacaktır.” Profesör felsefesinin ne olduğunu biliyordu. Sakın hata yapmayın. Fiziksel görüntünüz zihinsel görüntünüzü etkiler. Dışarıdan görünüş biçiminiz içinizden düşündüğünüz ve hissettiğiniz şeyleri etkiler.

Bana tüm delikanlıların bir “şapka döneminden” geçtiğini söylemişlerdi. Yani şapka kullanarak olmak istedikleri kişi veya karakterle kendilerini bağdaştırmak isterler. Askere gidenler bilir; asker ancak askeri üniforma içindeyken asker gibi düşünür ve kendini asker olarak hisseder. Bir bayan ancak bir parti için giyindiyse bir partiye gidiyor olduğunu duyumsar. Benzer biçimde bir yönetici de ancak bir yönetici gibi giyinirse kendisini yönetici olarak hisseder.

Görüntünüz sizinle konuşur; ama başkalarıyla da konuşur. Başkalarının sizin hakkınızda ne düşündüklerini anlamaya yardım eder. Teorik olarak, insanların bir kişinin giysilerine değil de zekasına bakmak zorunda olmasını duymak hoştur. Ama yanlış anlamayın. İnsanlar sizi görünümünüze göre değerlendirir. Görünümünüz başkalarının sizi değerlendirmesindeki ilk şeydir. Ne kadar zaman alırsa alsın ilk izlenim değişmez. Evet, bir kişinin görünümü kesinlikle konuşur. İyi giyimli bir kişinin görünümü olumlu şeyler söyler. İnsanlar şöyle der: “İşte önemli bir kişi; zeki, başarılı, güvenilir. Arayıp da bulunamayacak birisi; takdir edilecek, saygıdeğer birisi. O kendisine saygı duyuyorsa ben de duyarım.”

İşinize her gün geldiğinizde kendinize şunu sorun: “Her açıdan bakıldığında taklit edilmeye değer birisi miyim? Alışkanlıklarımın hepsi de astlarımda gördüğümde beni mutlu edecek şeyler mi?”
Kendinizi Her Gün Birkaç Defa Teşvik Edin.              


Linkback: http://www.kisiselgelisimveolumlamalar.com/buyuk-dusunmenin-buyusu/ne-oldugunuzu-dusunuyorsaniz-osunuz-t4354.0.html
Türkiye nin en büyük " Kişisel Gelişim " topluluğuyuz.455.000 kişilik Faceebok sayfamıza ulaşmak için tıklayınız.

You are not allowed to view links. Register or Login

Çevrimdışı Oznur Cam

 • *
 • İleti: 2,011
 • İtibar : +0/-0
  • Mesajı Paylaş
Ynt: NE OLDUĞUNUZU DÜŞÜNÜYORSANIZ OSUNUZ
« Yanıtla #1 : 11 Mart 2013, 16:57:03 »
kendini teşvik etmek çok öenmli..
Bn topuklu ayakkabı giyince kendimden güç alırım.
Kendinize ne kadar değer verirseniz o kadar değer görürsünüz.içte ne yaşarsanız dışınızda da o vardır :)


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter