Bilinçaltı Telkin ( subliminal) Cd Nedir? Ne İşe Yarar.
Avni Sevinç ile bilinçaltı temizliği

Gönderen Konu: İNSANLAR HAKKINDA OLUMLU DÜŞÜNÜN  (Okunma sayısı 2155 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı maviş sevinç

 • Yönetici
 • *
 • İleti: 1,162
 • İtibar : +4863/-0
  • Mesajı Paylaş
İNSANLAR HAKKINDA OLUMLU DÜŞÜNÜN
« : 30 Mayıs 2012, 09:55:26 »İNSANLAR HAKKINDA OLUMLU DÜŞÜNÜN
     
Kural şudur:      Başarı diğer insanların desteğine bağlıdır. Sizinle, olmak istediğiniz siz arasındaki tek engel diğer insanların desteğidir. Eğer almazlarsa başarısız olur. Benzer şekilde, bir üniversite rektörü eğitim programının takip edilmesi için profesörlerine, bir politikacı seçilmek için oy kullanan vatandaşlarına, bir yazar da yazdıklarını okuyacak okura bağlıdır.

Şimdi şunu sorma zamanı;      “Tamam, istediğim başarıya ulaşmak için diğerlerine bağlı olduğumu kabul ediyorum. Peki bu kişilerin beni desteklemesi ve liderliğimi kabul etmesi için ne yapmak zorundayım?” Cevap tek bir cümleyle özetlenebilir: İnsanlara karşı olumlu düşünün. Böyle yaptığınızda sizden hoşlanacak ve sizi destekleyeceklerdir.

Şu noktayı netleştirelim:      Kişi bir üst seviyeye çekilmez, kaldırılır. Bugün, bu çağda kimsenin bir kişiyi işinde bir üst makama çekecek zamanı ve sabrı yoktur. Kendisi hakkındaki bilgiler hangi kişiyi diğerlerinden daha yukarıda gösteriyorsa o seçilir. Daha üst seviyelere, sevilebilir, insanlarla ilgili kişiler olduğumuzu bilenler tarafından kaldırılırız. Kurduğunuz her arkadaşlık sizi bir birim daha yukarı kaldırır. Ve sevilebilir biri olmak, sizi kaldırılması daha kolay biri yapar.

Ama sakın arkadaşlık satın almaya çalışmayın;      çünkü arkadaşlık satılık değildir. Arkadaşlık kurmada hediye vermek harika bir deneyimdir. Tabii eğer bunun arkasında bir samimiyet, o kişiye hediye vermeden duyulan bir hoşnutluk varsa. Gerçek samimiyet olmazsa verilen hediye bedel ödeme veya rüşvetten başka bir şey değildir.

Dostluklar satın alınamaz. Bunu denersek iki biçimde kaybederiz:
     
1.      Para harcamış oluruz
2.      Kendimizi küçültmüş oluruz.
 
Arkadaşlık kurmada ilk adımı siz atın-liderler hep böyle yapar. Kendimize şunu söylemek çok kolay ve doğaldır; “İlk adımı o atsın”, “Önce onlar bizi arasın”, “Önce o konuşsun”. Aslında insanları tanımak konusunda ilk adımı atmak bir liderlik vasfıdır. Büyük bir grup içindeyken şu önemli şeyi gözleyin: Ortalıktaki en önemli kişi kendini tanıtmada en aktif olan kişidir.

İnsanlara karşı olumlu düşünün. Bir arkadaşımın ifade ettiği gibi, “Ben onun için önemli olmayabilirim ama o benim için önemli. İşte bu nedenle onu tanımak zorundayım.”

İnsanların asansör beklerken nasıl donuk kaldıkları hiç dikkatinizi çekti mi? Yanlarında biri olmadığı sürece insanlar dönüp de beklemekte olan diğer kişilere tek bir kelime bile söylemezler. Tanımadığınız birine hoş bir laf ettiğinizde kendisini bir derece daha iyi hissetmesini sağlamış olursunuz. Bu da kendinizi daha iyi hissetmenizi ve rahatlamanızı sağlar. Tanımadığınız birine hoş bir şey söylediğiniz her seferinde karşılığını kendinizde bulursunuz. Bu tıpkı soğuk bir kış sabahı arabanızı ısıtmak gibidir.

İşte size küçük bir girişimde bulunarak dostluk kazanmanın altı yolu:
     
1.     Her fırsatta kendinizi başkalarına tanıtın-partilerde, toplantılarda, uçakta, işte, her yerde.
2.      Karşınızdaki kişinin adınızı doğru algıladığından emin olun.
3.      Karşınızdaki kişinin adını onun telaffuz ettiği biçimde telaffuz ettiğinizden emin olun.
4.      Karşınızdaki kişinin adını not edin ve doğru yazdığınızdan emin olun.
5.      Daha iyi tanımak istediğiniz yeni arkadaşlarınıza bir kart atın. Bu çok önemlidir. Pek çok başarılı insan yeni dostluklarını bir mektup veya telefon ile sürdürür.
6.      Ve son olarak, tanımadığınız kişilere hoş şeyler söyleyin. Bu sizi ısıtır ve önünüzdeki işler için hazırlar.
 
Elbette ki bu ortalama bir insanın yaptığı bir şey değildir. Bay “Sıradan” hiçbir zaman tanışmalarda ilk adımı atmaz. Önce karşısındaki kişinin kendisini tanıtmasını bekler. İlk adımı siz atın. Başarılı biri gibi olun. İnsanlarla tanışmak için yolunuzu değiştirin. Utangaç olmayın. Sıra dışı olmaktan korkmayın.
Hiç kimse ne tamamen iyi ne de tamamen kötüdür. Mükemmel kişi yoktur.

Kendime ait yüzlerce deneyim şunu ortaya çıkarmıştır. En çok konuşan kişi ile en başarılı kişinin aynı olması çok az bir ihtimaldir. Neredeyse istisnasız, kişi ne kadar başarılı ise muhabbet cömertliği konusunda o denli deneyimlidir. Yani karşısındaki kişiyi kendisi, görüşleri, başarıları, ailesi, işi, problemleri hakkında konuşmaya teşvik eder.

Şunu unutmayın;      sıradan insan dünyada her şeyden çok kendisi hakkında konuşmayı tercih eder. Ona bu şansı verdiğinizde bundan dolayı sizi çok sever. Muhabbet cömertliği arkadaş sahibi olmanın en kolay, en basit ve en emin yoludur. Muhabbetlerin çok konuşanı olmayın. Dinleyin, arkadaş edinin, öğrenin. Bir başka kişiyle ilişkilerinizde gösterilen kibarlık kullanabileceğiniz en hoş ilaçtır.

İnsanlara karşı doğru düşünmeyi işler istediğimiz gibi gitmediği zamanlarda test etme imkanına ulaşırız. Terfi alamadığınız zaman ne düşünürsünüz? Veya üyesi olduğunuz bir kulüpte bir seçim kaybederseniz? Veya yaptığınız iş eleştirildiğinde? Şunu unutmayın: Kaybettiğiniz zamanki düşünce biçiminiz kazanmanızın ne kadar zaman alacağını belirler.
               


Linkback: http://www.kisiselgelisimveolumlamalar.com/buyuk-dusunmenin-buyusu/insanlar-hakkinda-olumlu-dusunun-t4358.0.html
Türkiye nin en büyük " Kişisel Gelişim " topluluğuyuz.455.000 kişilik Faceebok sayfamıza ulaşmak için tıklayınız.

You are not allowed to view links. Register or Login

Çevrimdışı Oznur Cam

 • *
 • İleti: 2,011
 • İtibar : +0/-0
  • Mesajı Paylaş
Ynt: İNSANLAR HAKKINDA OLUMLU DÜŞÜNÜN
« Yanıtla #1 : 11 Mart 2013, 16:40:55 »
insanlara karşı olumlu düşünmeyi şeçiyorum ve insanların güvenilir olduğunu biliyorum. EVren güvenli bn güveniliirm.
Böylece evren ihtiyacımız olan insanları karşımıza çıkaracaktır


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter