Bilinçaltı Telkin ( subliminal) Cd Nedir? Ne İşe Yarar.
Avni Sevinç ile bilinçaltı temizliği

Gönderen Konu: BİR LİDER GİBİ DÜŞÜNME  (Okunma sayısı 3714 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı maviş sevinç

 • Yönetici
 • *
 • İleti: 1,162
 • İtibar : +4863/-0
  • Mesajı Paylaş
BİR LİDER GİBİ DÜŞÜNME
« : 30 Mayıs 2012, 10:58:15 »


BİR LİDER GİBİ DÜŞÜNME
     
Bu dört liderlik ilkesi şunlardır:

1.      Etkilemek istediğiniz insanların anlayacağı dili konuşun
2.      Düşünün: Bunu ele almanın insani yolu nedir?
3.      İlerlemeyi düşünün, ilerlemeye inanın, ilerlemek üzere atılın
4.      Kendi kendinize akıl danışmak için zaman ayırın
 
1 Numaralı Liderlik İlkesi.      Etkilemek istediğiniz İnsanların Anlayacağı Dili Konuşun.
İnsanlarla anlayacakları dili konuşmak onlara yaptırmak istediğiniz şeyleri yapmalarını sağlamanın büyülü bir yoludur. Önemli olan nokta şu: Diğer insanların yapmalarını istediğimiz şeyleri yapmalarını sağlamak için onların gözüyle görebilmemiz gerekir. Karşımızdakinin diliyle konuştuğumuzda onları etkilemenin büyüsü etkili biçimde görünür.

Şu soruyu aklınızdan çıkarmayın: “Karşımdaki kişiyle yer değiştirseydim bu konuyla ilgili olarak ne düşünürdüm?” Bu daha başarılı hareket etmenizi sağlar. Başkalarının anlayacağı dili konuşma ilkesini kendiniz için hayata geçirin.

1.      Karşınızdaki insanın durumuna dikkat edin. Kendinizi onun yerine koyun. Unutmayın, ilgi alanları, gelir düzeyi, zekası, geçmişi sizinkinden çok farklı olabilir.

2.      Şimdi kendinize sorun; “Ben onun durumunda olsaydım, buna nasıl tepki gösterirdim?”

3.      Eğer o insanın yerinde olsaydınız sizi ne harekete geçirirdiyse onu yapın.
 
2 Numaralı Liderlik ilkesi.      Düşünün: Bunu Ele Almanın İnsani Yolu Nedir?

İkinci liderlik yaklaşımı soğuk, mekanik, “ben-kuralları-uygularım” yaklaşımıdır. Bu yaklaşımı benimseyen kişi her şeyi kitabına göre ele alır. Her kural, politika veya planın olağan durumlar için yardım çantası niteliğinde olduğunu anlamaz. Bu sözde-liderler insanları makine gibi algılar. İnsanların en sevmedikleri şey makine yerine konulmaktır. Soğuk, kişisel olmayan verimlilik uzmanı ideal lider değildir. Onun için çalışan “makineler” ancak enerjilerinin bir kısmını işe verir.

Olağanüstü liderlik zirvelerine çıkan kişi “insan olmak” dediğimiz üçüncü yaklaşımı sergileyen kişidir. Daha iyi bir lider olmak için “insan ol” yaklaşımını kullanmanın iki yolu vardır. İlki insanlarla ilgili zor bir durumla her karşılaşmanızda kendinize şunu sorun; “Bunu ele almanın insani biçimi nedir?”
Alaycı olmayın. Kindar olmayın. İnsanları küçük düşürmekten kaçının. Şunu sorun; “İnsanları ele almanın insani biçimi nedir?” Bu karşılığını her zaman öder. Er ya da geç ama daima.

“İnsan ol” yaklaşımından fayda sağlamanın ikinci yolu hareketleriniz ile önce karşınızdakini düşündüğünüzü göstermektir. Elemanlarınızın iş dışı faaliyetlerine ilgi gösterin. Herkese saygı duyun. Kendinize daima şunu anımsatın; yaşamanın temel amacı ondan zevk almaktır. Genel kural olarak bir kişiye ne kadar ilgi gösterirseniz o kişi size o kadar çok şey verir. Ve onun size verdikleri de sizi daha büyük başarılara götürür.
 
3 Numaralı Liderlik İlkesi:      İlerlemeyi Düşünün, ilerlemeye inanın, ilerlemek üzere atılın.

İleriye dönük bakış açısı geliştirmek için iki özel şey vardır.

1.      Yaptığınız her şeyde ilerlemeyi düşünün
2.      Yaptığınız her şeyde yüksek standartları düşünün
 
4 Numaralı Liderlik İlkesi:      Kendi Kendinize Akıl Danışmak İçin Zaman Ayırın ve Böylece Düşünme Gücünüzü Geliştirin

Liderleri meşgul insanlar olarak biliriz. Öyledirler. Liderlik her şeyle ilgili olmayı gerektirir. Ancak çoğu zaman yanlış görülse de liderlerin önemli bir zamanını yalnız geçirdiklerini belirtmek gerekir. Kendi düşünceleriyle tek başına.

Pek çok başarılı yönetici gün boyunca yardımcıların, sekreterlerin, telefonların ve raporların kuşatması altındadır. Ancak onları haftanın 168 veya ayın 720 saati izlerseniz ilginç bir şekilde uzun bir süreyi kesintisiz olarak düşünmekle geçirebildiklerini görürsünüz.
 
Önemli olan nokta şudur: Her alandaki başarılı insanlar kendilerine akıl danışacak zaman bulurlar. Liderler, bir problemin parçalarını birleştirmek, çözüm üretmek veya plan yapmak için yalnızlığı kullanır. Tek bir cümleyle söylemek gerekirse; yoğun düşünmek için.

Birçok insan yaratıcı liderlik gücünü ortaya çıkarmayı başaramaz çünkü kendilerinden başka herkese ve her şeye akıl danışırlar. Bu tür insanları iyi bilirsiniz. Hiçbir şeyi tek başlarına yapmazlar, çevrelerini insanla doldururlar. Odalarında tek başına oturamazlar; ortalıkta dolaşarak diğer insanların yanlarına giderler. Akşamları tek başına geçirdiklerine ender rastlanır.

Şartlar bu kişileri fiziksel olarak yalnız kalmaya zorlarsa zihinsel olarak yalnız kalmamanın yollarını bulurlar. Bu gibi durumlarda televizyon, gazete, radyo, telefon vb. gibi düşünme işlemini ortadan kaldıracak araçlara sığınırlar.

Sakın Bay “Yalnız-Kalmaya-Dayanamam” gibi biri olmayın. Başarılı liderler yalnız kalarak süper güçlerini gün ışığına çıkarırlar. Siz de bunu yapabilirsiniz. Her gün en az yarım saatinizi kendinize ayırmak için hemen şimdi karar verin. Belki sabahın erken saatlerinde kimse kalkmadan kendinize vakit ayırabilirsiniz. Belki de gecenin geç bir saati daha iyidir bu iş için. Önemli olan nokta zihninizin açık olduğu ve rahatsız edilmeyeceğiniz bir zamanı seçmektir.

Bu zamanı iki türlü düşünerek geçirebilirsiniz: Doğrudan ve dolaylı. Doğrudan düşünme için karşı karşıya olduğunuz en önemli sorunu ele alın. Yalnızlık ortamında zihniniz problemi nesnel olarak inceleyebilecek ve sizi doğru cevaba götürecektir.

Dolaylı düşünme için zihninizi bırakın ne düşünmek istiyorsa onu düşünsün. Bu gibi zamanlarda bilinçaltınız bellek bankanızı açar o da bilincinizi beslemeye başlar. Dolaylı düşünme kendini değerlendirmede oldukça yardımcıdır. “Daha iyi nasıl olabilirim? Bir sonraki adımım ne olabilir?” gibisinden temel konularda cevaplar bulmanızı sağlar.
 
Unutmayın, liderin temel işi düşünmektir. Liderliğe hazırlanmanın en iyi yolu da düşünmektir. Her gün düzenli olarak düşünmeye zaman ayırın ve nasıl başarılı olacağınızı düşünün.
               


Linkback: http://www.kisiselgelisimveolumlamalar.com/buyuk-dusunmenin-buyusu/bir-lider-gibi-dusunme-t4365.0.html
Türkiye nin en büyük " Kişisel Gelişim " topluluğuyuz.455.000 kişilik Faceebok sayfamıza ulaşmak için tıklayınız.

You are not allowed to view links. Register or Login

Çevrimdışı Oznur Cam

 • *
 • İleti: 2,011
 • İtibar : +0/-0
  • Mesajı Paylaş
Ynt: BİR LİDER GİBİ DÜŞÜNME
« Yanıtla #1 : 11 Mart 2013, 16:15:40 »
bu paylaşım çok güzel.t aktikler güzel .yapılabilir önce inanmak gerekir.karşımızdakiyle mepati kurmak ve onun dilinden konuşmak gerekir.
bn onun yerinde olsaydım ne yapardım ve insani boyutta çok öenmli
emeğinize sağlık:)


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

xx
Sıradan düşünme konusunda şu üç yöntemi uygulayın:

Başlatan maviş sevinç

1 Yanıt
1175 Gösterim
Son İleti 11 Mart 2013, 16:59:08
Gönderen: Oznur Cam