Bilinçaltı Telkin ( subliminal) Cd Nedir? Ne İşe Yarar.
Avni Sevinç ile bilinçaltı temizliği

Gönderen Konu: Akupunktur İle Ağrı Tedavisi  (Okunma sayısı 923 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Anıl

  • *
  • İleti: 123
  • İtibar : +1095/-0
    • Mesajı Paylaş
Akupunktur İle Ağrı Tedavisi
« : 08 Ocak 2012, 16:23:28 »

Akupunktur artık ağrı tedavisinde bir alternatif değil , tam tersi modern tıbbın başvurduğu yararları kanıtlanmış bir yöntemdir.Ve ağrı kontrolünde oldukça etkilidir.Akupunkturun ağrı üzerine etkileri şunlardır ;

•  Akupunkturun ağrı kesici etkisi: Akupunktur beyinden endorfin denilen maddeyi salgılatır. Endorfin, bugün hiçbir ilacın etkisine ulaşamadığı bir ağrı kesici maddedir. Yani çok güçlüdür. Ve bunu insanın kendi  vücudu üretmektedir. Dışardan aldığımız ağrı kesiciler bir süre sonra endorfin salgısını azaltmaktadır. Akupunktur bu doğal ağrı kesicinin salgılanmasını uyarır. Böylece tüm ağrılarda azalma meydana gelir.

•  Akupunkturun kas gevşetici etkisi: Akupunktur beyinden GABA (gama amino bütirik asit) salgılanmasını uyarır. GABA kuvvetli bir kas gevşeticidir. Kasların gevşemesi ağrıların azalmasına neden olur. Bel ve boyun fıtığında kas spazmı vardır. GABA sayesinde bu ortadan kalkar.

•  Akupunkturun ödem çözücü etkisi: Ağrıyı olan yerde  ödem dediğimiz, sıvı toplanması durumuda vardır. Ödemin kendisi ağrıya neden olabildiği gibi, o bölgenin dolaşımını bozarakta ağrıyı artırabilir. Akupunktur beyinden  streoid  denilen maddenin salgılanmasını uyarır. Steroid dışarıdan hastaya verildiği zaman, birçok yan etkisi de olan bir maddedir. Ama vücut kendisi, ihtiyacı olanı salgıladığı zaman hiçbir yan etkisi yoktur. Streoid ödemi çözerek hastayı rahatlatır. Ağrı azalır.

•  Akupunkturun psikolojik rahatlatıcı etkisi: Akupunkturun insanı sakinleştirici ve rahatlatıcı etkisi, beyinden salgılattığı serotonin ve endorfin gibi maddelere bağlıdır. Stres ve sıkıntı ortadan kalkar. Uykular düzenli bir hal alır. Ve  hasta kendini daha iyi hisseder.

•  Ayrıca Akupunktur  tüm organlara ve dokulara kan gidişini düzenleyerek her hücrenin düzenli çalışmasını sağlar. Hasara uğramış dokuların böylece beslenmesi ve tamir edilmesi kolaylaşmış olur. Kanla birlikte tüm dokulara oksijen taşınmasını da düzenleyerek görevlerini iyi yapmalarını sağlar.Vücut zindeleşir ve hareket kabiliyeti artar: Tüm bunları sağlayınca hasta kendini zinde ve dinç hissedecektir. Bu daha önce yapamadığı hareketleri yapabilmesini, işini devam ettirmesini sağlayacaktır. Hastanın yaşam kalitesi yükselmiş olacaktır.


Akupunkturla  tedavi  edilen başlıca ağrılar şunlardır ( WHO = Dünya Sağlık Örgütü      );

-Baş ağrısı  ve  Migren
-Yüz ağrısı
-Boyun ağrısı
-Omuz ve kol ağrısı
-Sırt ağrısı
-Bel bacak ağrısı
-Siyatik
-Adet ağrısı
-Nedeni bilinmeyen ağrılar.


Linkback: http://www.kisiselgelisimveolumlamalar.com/akupunktur/akupunktur-ile-agri-tedavisi-t3442.0.html
Gösterdim!

Gördü anlamına gelmez…

Söyledim!

Duydu anlamına gelmez…

Duydu!

Dogru anladı anlamına gelmez…

Anladı!

Hak verdi anlamına gelmez…

Hak verdi!

Inandı anlamına gelmez…

Inandı!

Uyguladı anlamına gelmez…

Uyguladı!

Sürdürecek anlamına gelmez…

Sürdürdü!

Başaracak anlamına gelmez....


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter

xx
Akupunktur İle Sigarayı Bırakma Tedavisi

Başlatan Anıl

0 Yanıt
981 Gösterim
Son İleti 08 Ocak 2012, 16:21:07
Gönderen: Anıl
xx
Akupunktur Nedir ?

Başlatan Anıl

1 Yanıt
1083 Gösterim
Son İleti 08 Mart 2013, 09:39:02
Gönderen: Oznur Cam
xx
Akupunktur Beslenme Piramidi

Başlatan Anıl

1 Yanıt
1958 Gösterim
Son İleti 08 Mart 2013, 09:27:16
Gönderen: Oznur Cam
xx
Akupunktur İle Nasıl Kilo Verilir ?

Başlatan Anıl

0 Yanıt
1055 Gösterim
Son İleti 08 Ocak 2012, 16:15:11
Gönderen: Anıl
 


Kullanıcıların aradığı sayfalar: